Яке прізвище вибрати? Одружуюсь / виходжу заміж

Широко поширене, що після заміжжя дружина приймає прізвище чоловіка. А чи замислювалися ми про те, в яких випадках жінка бере прізвище чоловіка, в яких — ні, а в яких бере подвійне прізвище? Мені це стало дуже цікаво, тому ми почали запитувати у представниць прекрасної статі про те, чому вони взяли прізвище чоловіка і в яких випадках вони б віддали перевагу зберегти своє прізвище, в яких взяти подвійну. У підсумку було опитано більше 100 представниць слабкої статі віком 18 — 57 р.

Підводячи підсумок всьому почутому, я відзначила схожі і типові

відповіді, ранжируємо їх за популярністю в ході дослідження на тему «Яке прізвище вибрати після одруження»:

1. «Так прийнято» — найпоширеніший відповідь. Дівчата звикли, що їхні мами, бабусі брали прізвище мужів, і тому й вони повинні її прийняти. Вони навіть не замислювалися про те, що може бути якось інакше.

2. «А що люди скажуть» — жінки беруть прізвище чоловіка, бо бояться осуду або злого слова з боку знайомих, якщо дружина відмовиться від прізвища чоловіка. Це друга за популярністю

відповідь.

3. «Ой, так це ж круто, відразу всі подружки дізнаються, що я заміж вийшла!» — Так вважають лише ті, кому насправді байдуже, з якою прізвищем вони будуть. Такі жінки не замислюються про приналежність до роду, до сім’ї. Така відповідь зустрічався тільки серед молодих незаміжніх дівчат.

4. «Так цікаво, на різних прізвищах пожити» — цю групу жінок можна об’єднати з першою, оскільки вони так і не змогли відповісти, що ж саме змінилося або чому життя стала цікавіша з новим прізвищем. Ми також не бачили жінок, які б кардинально змінили життя або чогось добилися саме через зміни прізвища (я не маю на увазі саме заміжжя або знатність прізвища).

5. «Ну що це за сім’я, в якій кожен під своїм прізвищем?» — Це можна об’єднати з першим пунктом, адже мотивація одна й та ж — дуже рідко можна зустріти дружину з прізвищем, яка відрізняється від прізвища чоловіка. Хоча можливо, ця частина жінок хоче відчувати свою приналежність до сім’ї чоловіка.

6. «Чоловік образиться» — є і такі випадки, коли чоловік, бажаючи не розривати ланцюг прізвища та роду, нав’язує дружині своє прізвище. Всього чотири жінки так відповіли.

7. «Потрібно брати прізвище чоловіка, інакше, яке прізвище буде в дітей?» — Цю відповідь теж можна об’єднати з першою групою. Три жінки відповіли так.

8. «Стаю частиною роду (прізвища — family) чоловіка, тому й приймаю його прізвище» — найрозумніший довід зустрівся рідше всіх.

Підіб’ємо підсумок. Чому ж жінки насправді беруть прізвище чоловіка? А адже це лише традиція, якої всі і слідують, не замислюючись про її суть і приналежності до роду.

Тепер найцікавіше… У яких випадках жінки хочуть зберегти своє прізвище. Всі відповіді також розміщені за популярністю, найпопулярніший відповідь — перша:

1. «Непривабливе прізвище» — прізвища, в яких присутні назви тварин або лайок, смішних слів або просто немилозвучними, приречені. Тільки в таких випадках більшість жінок воліли б залишитися при своїй прізвища.

2. «Не хочу змінювати документи, занадто багато потім тяганини з переоформленням» — розумний аргумент, який мав місце бути, хоча ці жінки також не замислюються про приналежність до роду.

3. «Я вже змогла чогось досягти з своїм прізвищем, так мене люди знають» — теж розумний аргумент, якщо кар’єра чи ім’я дороге для жінки.

4. «Я єдина дитина у мого тата, тому хочу пронести його прізвище до кінця життя» — цікавий аргумент, навіть зустрівся мені 2 рази.

5. «Я виходжу заміж за людину, а не за його прізвище і хочу залишитися зі своїм» — рідкісна відповідь, зустрілася всього 1 раз.

6. «У мене є родове дерево моєї сім’ї, і відмовлятися від цього прізвища після заміжжя я не хочу» — така відповідь зустрілася 1 раз.

7. «Я вважаю, що ім’я та прізвище несуть в собі певну долю, тому в один мить не збираюся міняти все» — також почули лише 1 раз.

У ході нашого дослідження ми почули лише один аргумент «за» подвійне прізвище: «Я з дитинства жила і належала до одного роду, а тепер в одну мить його поміняти я не хочу. Я згодна, що тепер я вже буду належати і до роду чоловіка, тому погоджусь лише на подвійне прізвище «.

У підсумку неважливо, яке прізвище вибере жінка, головне, щоб сім’я була повноцінною, щоб у ній було щастя. Але чому ж тоді є приказка: «Жінка бере прізвище чоловіка, як мисливець бере шкуру вбитого ним звіра»?

Гимнастика для укрепления мышц живота. Физические нагрузки для худых. Красота в разные исторические эпохи.
Яке прізвище вибрати? Одружуюсь / виходжу заміж
Рубрика: UA.