Як правильно збирати гриби в лісі

Гриби насичені білками, по калорійності їх часто порівнюють з м’ясом, яке гриби успішно замінюють при приготуванні деяких страв. Для того щоб готувати з грибів ситні й корисні страви, необхідно, перш за все, правильно їх зібрати. Збір грибів — це ціла наука, яка має свої закони і особливості.

Незважаючи на те, що ми постараємося дати вам максимум корисних порад по збору грибів у лісі, в перші кілька разів слід збирати їх разом з досвідченим грибником, який на місці покаже, які придатні для вживання в їжу, а які ні, як правильно зрізати ніжку

гриба і деякі інші нюанси.

Ранок грибників починається з 6-7 ранку. Це оптимальний час для збору їх у лісі не тільки тому, що до цього часу більшість грибів не встигнуть ще зібрати інші любителі і професіонали грибних зборів. Крім усього іншого, в цей час в грибах міститься найбільша кількість корисних речовин і вологи.

Якщо напередодні ввечері пройшов теплий дощ, наступний ранок буде вкрай врожайним. Після тривалої посухи гриби, навпаки, втрачають масу корисних якостей разом з испарившейся вологою

і стають досить токсичними. Їх вживати в їжу шкідливо, навіть якщо сам він ставиться до їстівним.

Для якісного збору потрібно знати звички і місця, улюблені тими чи іншими породами грибів. Шірокошляпие гриби, до числа яких відносяться улюблені всіма білі, — любителів простору. Вони зустрічаються на галявинах, покосах, скрізь, де росте невисока трава, а також уздовж стежок. Для збору таких порід грибів зручно користуватися паличкою, якою можна відсувати траву під час пошуків.

Багато гриби воліють північну сторону дерев. Причому часто у гриба є дерево, з яким він часто виростає по сусідству і на честь якого гриби навіть отримують назву, наприклад, підосичники або підберезники. Можна помітити, що маслюки частіше виростають у хвойних лісах, під соснами.

Приходячи в ліс і отримуючи від нього дари у вигляді грибів, поставтеся до нього дбайливо і з повагою. Ніколи не штовхайте навіть гриби найбільш отруйних порід. Ліс — це екосистема, в якій природою все влаштовано гармонійно. Отруйні гриби також виконують у цій системі свої функції.

Що стосується тих, які підлягають збору, потрібно максимально зберегти кореневище, не зруйнувати і зламати його, інакше ви може погубити грибницю і гриби в цьому місці рости не стануть в найближчі пару років. Ніжку гриба відламують, а зрізають ножем. Є думка про те, що ніжку можна викручувати. Однак якщо ви не вмієте цього робити так, щоб не порушити цілісність грибниці, краще скористайтеся ножем. Зрізавши гриб, прикрийте місце зрізу хвоєю, мохом або листям, з яких він вибрався на світло. У таких умовах гриб швидше відновиться.

Правила транспортування

Збирати їх краще в козуб або тканинну ємність типу мішка — краще, якщо в контейнері буде хороша циркуляція повітря. Відразу після зрізу гриб очищають від землі та бруду, акуратно знімають з нього шкірку з слизу. Можна для цих цілей протерти гриб шматком грубої тканини.

Складати їх у контейнер потрібно в міру зменшення ваги: ​​важкі в самому низу, ті, що легше — зверху. Можна сортувати гриби за вагою в пару мішків. Це дозволить донести видобуток до будинку в цілості й схоронності, що не поламавши грибні ніжки.

Принісши гриби додому, не забудьте очистити і обробити їх відповідним їх увазі чином. Деякі породи грибів можна сушити, інші варять, а деякі не зберігаються довше 3х днів. Не вживайте гриби в їжу, якщо ви прострочили їх зберігання. Це може бути вкрай небезпечно для здоров’я зважаючи на велику токсичності продукту.

Луковый компресс для ног. Лфк для живота ребенка. В чем преимущества замужества.

Як правильно збирати гриби в лісі

Як правильно збирати гриби в лісі
Рубрика: UA.