ЯК ПРАВИЛЬНО захиститись від вагітності?

У сучасному світі розроблено безліч засобів запобігання від небажаної вагітності та захворювань, що передаються статевим шляхом. І, тим не менше, число тих самих небажаних вагітностей та заражень венеричними захворюваннями все ще високе. Все тому, що багато молодих (і навіть не молоді) людей не знають, як оберігатися правильно. Це питання ми сьогодні і розглянемо. Перш за все, спробуємо класифікувати методи контрацепції, виходячи з їх ефективності.

Важливо! Якщо ви не використовуєте жодних методів контрацепції, ви ризикуєте не тільки завагітніти,

але і заразитися такими захворюваннями як СНІД, гепатит, гонорея, сифіліс, поруч венеричних захворювань (трихомоніаз, хламідіоз тощо), а також кондиломами — доброякісними утвореннями, які викликає вірус папіломи людини (ВПЛ). Про кондиломах можна почитати тут.

Неефективні методи контрацепції:

1) Перерваний статевий акт. Цей спосіб захисту від небажаної вагітності дуже поширений, особливо серед супротивників презервативів, які стверджують, що при їх використанні гострота відчуттів

знижується. Переривання статевого акту перед закінченням статевого акту, по-перше, абсолютно не захищає від передачі статевих інфекцій, а, по-друге, вимагає граничної концентрації та самоконтролю від чоловіка. Якщо він не встигне вчасно зупинитися (а таке часто трапляється), ймовірність завагітніти дуже висока і дівчині, швидше за все, доведеться вдаватися до екстреної контрацепції.

2) Календарний метод запобігання від небажаної вагітності грунтується на підрахунку «небезпечних» і «безпечних» днів в менструальному циклі жінки. Як і перший метод, календарний не оберігає від захворювань, що передаються статевим шляхом. Крім того, він абсолютно не надійний при нерегулярних менструаціях, і навіть при регулярних час овуляції може зміститися через стрес та інших факторів.

3) Температурний метод полягає до вираховування найбільш «безпечних» днів (коли ймовірність завагітніти низька) за допомогою вимірювання температури тіла жінки. Він вимагає акуратності, регулярності та педантичності і тому не підходить молодим людям. Від статевих захворювань також не захищає.

Ми розглянули, як не потрібно оберігатися, тепер звернемося до існуючих ефективних методів контрацепції і розберемося, кому вони більше підходять. Як правильно захищатися?

1) Презерватив є самим надійним (і практично єдиним) засобом, що оберігає партнерів від передачі СНІДу, гепатиту і статевих інфекцій. Широко відомі випадки, коли презерватив «не спрацював», і ось чому. По-перше, купувати презервативи можна тільки в аптеці (належну якість та умови зберігання), по-друге, потрібно знати, як правильно використовувати презерватив. На жаль, недотримання цих правил може призвести до небажаної вагітності та передачі різних захворювань.

2) Сперміциди (гелі, пасти, таблетки, свічки) вводяться в піхву безпосередньо перед статевим актом (зазвичай за 10 хвилин) і знищують сперматозоїди, запобігаючи можливість завагітніти. Цей спосіб не підходить тим, чиї статеві контакти випадкові і нерегулярні, а при неправильному використанні (ввели контрацептив раніше чи пізніше, ніж сказано в інструкції) виявляються абсолютно неефективні. Сперміцидні контрацептиви не захищають від захворювань, що передаються статевим шляхом, тому використовувати їх можна тільки з партнером, якому ви повністю довіряєте.

3) Гормональні контрацептиви (таблетки, які жінка повинна приймати регулярно) є самим надійним засобом запобігання від небажаної вагітності. Призначати гормональну контрацепцію повинен тільки лікар-гінеколог, а жінка повинна дуже відповідально ставитися до їх прийому. Від статевих інфекцій не захищають.

4) Жіноча бар’єрна контрацепція (діафрагми, ковпачки, контрацептивна губка) володіє середньою ефективністю, може викликати дискомфорт, алергію та токсичний шок у обох партнерів. При цьому її ефективність коливається від 50 до 85%.

5) Посткоітальна (екстрена) контрацепція ні в якому разі не повинна застосовуватися регулярно. Цей метод контрацепції призначений саме для екстрених випадків — наприклад, якщо під час статевого акту порвався презерватив і сперма потрапила в піхву. Як правило, в такому випадку потрібно встигнути прийняти контрацептив протягом 72 годин. Важливо пам’ятати, що застосування таких засобів є серйозним стресом для жіночого організму, часто призводить до кровотеч і порушення менструального циклу, тому вони можуть використовуватися тільки в «аварійних» випадках.

Зрозуміло, рішення про те, як оберігатися — особиста справа кожного, однак, якщо ви дбаєте про своє здоров’я і здоров’я партнера, вибирайте найбільш ефективні способи контрацепції і не покладайтеся на «авось».

Как менялись идеалы красоты в разные эпохи. Слабая брюшная стенка как укрепить. Лосьон из коры дуба.
ЯК ПРАВИЛЬНО захиститись від вагітності?
Рубрика: UA.