Як порізати метал своїми руками

Кожному промисловому підприємству або приватній особі, яке займається металообробкою, потрібно верстат для різання металу, що відповідає заданим вимогам до вартості, продуктивності та безпеки. Сьогодні виділяють велику кількість різних методів обробки металу — обробка металу плазмою, лазером і тиском, а також ручне різання металу ножицями. Якщо ви ще не визначилися з оптимальним методом і відповідним обладнанням для різання металу, наша стаття допоможе вам зробити це.

Види різання металу

Процес різання металу представляє з себе відділення заготовок від металу литого, сортового або листового. Найбільш поширеними і ефективними з економічної позиції на сьогоднішній день виступають такі методи, як плазмова, лазерна і газова різка. Дуже часто метал ріжуть прес — ножицями, які здатні пробивати пази і отвори різних форм в сталі різноманітної міцності.

При виборі одного методу обробки металу з вище перерахованих рекомендується орієнтуватися на якість самого процесу роботи, кількість кінцевих відходів і точність виконання. Важливим моментом виступає і можливість створення невеликої партії деталей в максимально стислі рядки при оптимальній ціні різання на профільних виробництвах.

Більше, того вибір одного з них виправданий при обліку певних критеріїв, таких як ефективність роботи, кінцевий результат, вартість виробу. При цьому існує певний список металів і сплавів, з якими доцільно працювати тим чи іншим обладнанням.

Газове різання металу

Газове різання являє собою процес різання металевих виробів, який заснований на властивості металів, що нагріті до певної температури (1200-1300 градусів) , горіти в чистому кисні. Завдяки газовому різанні листового металу в наш час можна здійснювати найрізноманітніші типи обробки — підготовка кромок для процесу зварювання, пряма різка металу, процедура різання під кутом.

Плазмова різка металу

Різання металів із використанням струменя плазми замість різця називається плазмової. Потік плазми формується в результаті обдування стислій електричної дуги газ, який нагрівається і в процесі іонізується — розпадається на позитивно і негативно заряджені частинки. Плазмовий потік зазвичай має температуру близько 15 тисяч градусів Цельсія.

Лазерне різання металу

Різка лазером є принципово новим видом обробки металу, який відрізняється вкрай високою точністю і продуктивністю. Подібні ріжучі верстати у світі металообробки зробили революцію, зробивши процедуру створення складних металевих конструкцій простіше, швидше і доступніше за ціною. Лазерне різання в наш час впевнено витісняє інші різновиди обробки металевих заготовок і стає все більш популярною.Як порізати метал своїми руками