Як навчитися правильно реагувати на критику

Критика — це доступний спосіб якісного вдосконалення себе за рахунок погляду з боку, і якщо використовувати критику з розумом, позитивний ефект вас вразить. Щоб відповісти на питання «Як навчитися правильно реагувати на критику?», Слід в першу чергу визначити, справедливо чи ні критичне зауваження, відпущений на вашу адресу.

Якщо вас критикують невиправдано і принижують вашу гідність, спробуйте без зайвих емоцій заспокоїти мовця і уточнити, які конкретні обставина його не влаштовують. Задайте навідні запитання і попросіть навести факти і докази, що свідчать про вашу неправоті.

У випадках, коли критика справедлива повністю або частково, поводьтеся доброзичливо, не допускаючи в діалозі агресивних і образливих слів і виразів. Обов’язково дослухайте до кінця, це важливо. Так як критика виправдана, слід визнати свої вади і запевнити співрозмовника в тому, що ви постараєтеся усунути сумнівні моменти у своїй роботі або поведінці. Обеззброюючи своєю чарівністю, ви швидше досягнете позитивного результату діалогу, ніж запереченням і неповагою. Але поряд з цим можна спробувати звернути частина критики на свою користь.

У кожному разі, щоб завжди бути успішним і впевненим у собі людиною, потрібно правильно сприймати будь-яку зовнішню інформацію про себе, як позитивну, так і негативну. У сучасному діловому середовищі популярні і широко практикуються спеціальні курси та аутотренінги, які підкажуть вам, як навчитися правильно реагувати на критику. Також поширені консультації досвідчених психологів, що спеціалізуються на даному питанні. Але не забувайте, що будь-яке критичне думку про вас, це всього лише думку, яка не може перешкодити вам змінити ситуацію на свою користь.Як навчитися правильно реагувати на критику