Ханука — яка історія свята

Ханука — яка історія свята

Ханука, що буквально перекладається як «очищення», «оновлення», святкується, як спогад про диво, що сталося за півтора століття до нашої ери.

Пропонуємо познайомитися з історією свята Ханука.

У той час єврейський народ жив під владою греко-сирійського деспотичного правителя Антіоха IV на прізвисько Єпіфан, який насильно насаджував грецьку культуру і релігію в Ізраїлі і забороняв під страхом страти виконання приписаних Торою заповідей, особливо таких, як обрізання і субота. Останньою краплею,

що послужила причиною повстання євреїв, було осквернення храму в Єрусалимі і примус до поклоніння і жертвопринесень язичницьким богам.

Дивом є те, що невелика купка повстанців на чолі з Маккавеєм перемогла сорокатисячні сирійську армію і звільнила Єрусалим. До речі, в деяких джерелах описується, що важливу роль у перемозі зіграла жінка — красуня Юдіф. Удавано погодившись стати новою дружиною сирійського намісника, який очолював армію загарбників, вона влаштувала бенкет, на якому спершу нагодувала

царя солоним сиром, потім напоїла його вином. Коли він заснув, відтяла йому голову. Втративши свого воєначальника, сирійські війська відступили. Єрусалим був звільнений.

Друге диво сталося саме 25 кислева, коли очищаючи і відновлюючи спаплюжений храм, знайшовся лише один запечатаний глечик з єлеєм — очищеним оливковою олією, придатним до використання в ритуальному храмовому світильнику-менорі. Однак, призначений для горіння всього один день, світильник на цьому маслі горів 8 днів, що стало безсумнівним дивом. Після цього, протягом століть, в пам’ять про ці чудесні події, в ці дні запалюються 9-свічкові світильники ханукії.

Физические упражнения при грыжах живота. Глицерин для локтей. Перевязочки у детей.
Ханука — яка історія свята
Рубрика: UA.