Важкий токсикоз під час вагітності: причини, симптоми і лікування

Важкий токсикоз (медичний термін: гіперемезіс вагітних) характеризується щоденної постійною нудотою з кількома епізодами блювоти на добу. Більш серйозним є те, що ці симптоми стають все сильнішими і спостерігаються майже все під час вагітності. Організм вагітної жінки не приймає все, що вона їсть, не переносить певні запахи і втрачає більше 5% від маси тіла до вагітності.

Симптоми

Коли організм не в змозі засвоїти корисні речовини з продуктів харчування, він зневоднюється, з’являються ще більш серйозні симптоми: тахікардія (прискорене

серцебиття), олігурія (зменшення об’єму сечі), фізична втома. Важкий токсикоз може привести до сильних болів у животі, психічних розладів і навіть до Гепаторенальний недостатності.

Причини
Як не дивно це може здатися, важкий токсикоз пояснюється тим, що імунна система матері бореться з дитиною, яка сприймається як чужорідне тіло. Прояви токсикозу насправді являють собою спроби імунної системи матері позбавитися від чужорідного тіла. Якщо резус-фактор матері та резус-фактор плоду відрізняються,

ситуація ускладнюється.

Більш всіх до важкого токсикозу схильні жінки з негативним резус-фактором, жінки з шлунково-кишковими проблемами, з дисфункцією печінки, з дефіцитом вітаміну К, а також жінки з ожирінням або вік яких перевищує 35 років.

Лікування

Для запобігання блювоти виписуються певні препарати. Якщо лікування таблетками не дає ефекту, вагітна може бути госпіталізована. Іноді проста зміна навколишнього оточення дає позитивний ефект. Жінці проводять процедури, що запобігають зневоднення. У важких випадках прийом їжі не представляється можливим, оскільки шлунок не приймає нічого з того, що потрапляє в нього. На щастя, більшість жінок піддаються лікуванню. Для тих, чий стан не поліпшується, єдиним рішенням може стати переривання вагітності.

Гимнастика для укрепления брюшных мышц. Маски для сухой зрелой кожи. Физические упражнения со скакалкой.

Важкий токсикоз під час вагітності: причини, симптоми і лікування

Важкий токсикоз під час вагітності: причини, симптоми і лікування
Рубрика: UA.