Трійця — обряди і звичаї, традиції святкування Святої Трійці

Трійця — обряди і звичаї, традиції святкування Святої Трійці

Напередодні суботи є вселенським батьківським днем, коли в церкві проводиться загальна панахида, в якій поминаються всі покійні у вірі. У Троїцьку суботу прийнято відвідувати кладовища.

Храми і будинки прикрашаються квітами. За російською традицією підлогу в церквах встеляється свіжоскошеної травою і молодими березовими гілками. На церковну службу віруючі йдуть з квітами або гілочкою берези.

На відміну від інших урочистих недільних служб, після Літургії, на Великій

Вечорі священиками читаються молитви, стоячи на колінах. У цих молитвах проситься у Господа послати кожному віруючому дари Святого Духа, якими він обдарував апостолів. Смарагдово-зелений або золотий колір шат священиків і велика кількість зелені в оформленні храмів символізує життєдайну силу Святого Духа, його відроджує і обновляющую сутність.
В народі свято вважається початком літа і зв’язується із закінченням посівної. Його називають «Великий день», «Тройця», а тиждень до Трійці
має давня назва Семик або «Зелені святки». У деяких народностей тиждень після Трійці зветься Русального. З давніх часів у ці дні поминають померлих, і в першу чергу не своєю, а насильницькою смертю.
Велика увага на Трійцю приділяється березі. Її гілками прикрашаються будинки та вулиці, гілки заплітаються (завиваються) і прикрашаються стрічками. У давнину в селах ставилося таке «Троїцьке дерево», навколо якого влаштовувалися ігри і танці.
понеділок після Трійці зветься Духів день. У цей день, за повір’ями, не можна чіпати землю, особливо копати її. Земля — «іменинниця».

Красота в разные периоды. Ванны из травяного настоя. Паровые ванночки из шалфея.
Трійця — обряди і звичаї, традиції святкування Святої Трійці
Рубрика: UA.