Тлумачення сну Архетипи до чого сниться Архетипи у сні

Сонник Архетипи до чого сниться Архетипи у сні

Термін «колективне підсвідомість» — це дітище Карла Юнга, який використовував його для опису частини підсвідомості кожного індивідуума, стверджуючи, що кожна людина через свою підсвідомість пов’язаний з психічною базою даних (коморі) всього людства.

Кожен образ такої бази даних колективної підсвідомості Юнг називав архетипами, що представляють собою моделі і символи, від народження, існуючі в підсвідомості кожного живе на землі людини.

Сукупність архетипів являють собою

колективну історичну пам’ять всього людства.

Її образи і символи знайомі нам по древнім сказанням, міфів, легенд і інших пам’ятників історії.

Символи, що з’являються в наших сновидіннях, як дві краплі води схожі на ті, які бачили наші далекі предки і багато поколінь людей, що жили до нас.

Саме через мову древніх символів кожен з нас пов’язаний з історією свого народу і всього людства.

За Юнгом, наші сновидіння — це спроби колективної підсвідомості направляти нас на шлях істинний

в нашому житті.

Він вважав, що мета життя кожної людини (і особисто його, і інших людей) полягає в тому, щоб зрозуміти і інтегрувати воєдино частини свого «я».

Сновидіння відіграють у цьому найголовнішу роль.

Будучи через наші сни, окремі аспекти нашої підсвідомості (знову-таки через сновидіння) намагаються достукатися до нас.

Сновидіння відкидають підсвідомість, але допомагають повніше розкрити всі його аспекти допомогою архетипів (символів).

Зигмунд Фрейд не прийняв теорію Юнга, бо вірив, що сновидіння покликані не розкривати, а, навпаки, приховувати таємні спонукання і позиви людської натури від його розуму.

Разом з тим Фрейд був згоден з тим, що в підсвідомості кожної людини від народження є знання символів (образів минулого), або, як він називав їх, архаїзмів, і ці символи (архаїзми) не є придбаним знанням, а, швидше, є віруваннями, через які наші основні емоції і інстинкти проявляють себе.

Так, наприклад, образ матері — це універсальний символ родючої сили Природи і символ захисту.

Нині більшість дослідників сновидінь доходять висновку, що всі ми бачимо в наших сновидіннях архетипічні образи в періоди трансформації нашої особистості або великих змін в житті частіше, ніж у інше, більш стабільний час.

У перехідні періоди нашого життя символи в наших сновидіннях відображають відбуваються зміни і те, як змінюється наш образ.

Коли після навчання ми приступаємо до роботи за фахом, то із самотніх людей перетворюємося на людей сімейних (з жінки — в матір, з чоловіка — в батька).

Все це знаходить відображення в світі сновидінь і виражається через архетипічні образи.

Багато хто з них добре знайомі нам по міфів, легенд, сказань, казок, книг та кіно: зла мачуха, владний і грізний батько, безневинна і вразлива дівчина.

Всім нам так само відомий образ супер-героя.

Він знайомий нам по численних фільмах і романам, і точно так само нам знайомі образи негідників, трусів, зрадників.

Всі образи відносяться до архетипових, і з ними, хочемо ми того чи ні, пов’язані наші уявлення про добро і зло, позитивних і негативних рисах характеру, первородних інстинктах — високих і ницих.

Завдяки їм ми постійно поповнюємо свою базу даних архетипових образів, як і базу даних архетипових образів всього людства.

Першим етапом аналізу будь-якого романтичного образу або символу є особисте ставлення до нього.

Наприклад, сон про монстрів може мати відношення до наших страхів, але він також може бути пов’язаний з фільмом жахів, який ви бачили напередодні ввечері по телевізору.

На наступному етапі розшифровки сновидінь ви повинні взяти до уваги інші його символи й образи, враховуючи ті емоції і відчуття, які це сновидіння у вас викликало.

Ви також повинні дати оцінку атмосфері всього сновидіння.

Архетипічні образи і символи, коли вони з’являються в наших сновидіннях, можуть взагалі не викликати ні нашого інтересу, ні будь-якої реакції, ні емоцій, залишаючи нас абсолютно байдужими, і тоді для нас ще більш важливо зрозуміти причину цієї байдужості, і для цього потрібно спробувати розібратися в сенсі побаченого уві сні.

Може бути, сновидіння розлютило, надихнуло, засмутило, розчарувало вас або вказало вам шлях до свободи?

Завжди пам’ятайте про те, що будь-які архетипічні образи і символи приходять до нас з глибин нашої підсвідомості, і тільки ви самі можете розібратися в тому, чому вони раптом з’явилися вам у сні.

Юнг закликав нас розбиратися в самих собі, і деякі дослідники сновидінь стверджують, що інтерпретація сновидінь допомагає людям краще зрозуміти себе.

І хоча Юнг підкреслював, що не існує якогось набору архетипових образів і символів, які ми можемо просто розставити в алфавітному порядку (для зручності пошуку), він вірив, що більша частина архетипів є аспектами людської особистості, anima або animus, его і тіні.

Пояснюючи сновидіння, скористайтеся моїм підбором архетипових образів і символів, які ви знайдете далі в цій частині книги.

Сообщение на тему идеал красоты. Упражнения с брюшной грыжей. Гимнастика при пороке сердца.

Тлумачення сну Архетипи до чого сниться Архетипи у сні

Тлумачення сну Архетипи до чого сниться Архетипи у сні
Рубрика: UA.