Що таке ментальні пастки. Ментальність

Ментальні пастки — це «торовані» і звичні шляхи, по яких болісно і безрезультатно рухається наша думка, спалюючи неймовірні обсяги нашого часу, висмоктуючи енергію і не створюючи ніяких цінностей ні для нас самих, ні для кого б то не було.

1. Завзятість.

Перша з ментальних пасток. Не треба плутати завзятість з упертістю. Суть її полягає в тому, що ми продовжуємо справу, яка свідомо приречений на провал або не доставляє нам колишнього задоволення. Ми робимо те, що вже давно неактуально, і не можемо припинити, тому як «треба доробити»

або «ну, не викидати ж». Дурна трата своїх сил і часу.

Приклади: додивлятися нецікавий фільм. Хотіти припинити небудь робити, але не знати, чим зайнятися замість цього.

2. Ампліфікація.

Це ментальна пастка, в якій ми опиняємося, коли вкладаємо у досягнення мети більше зусиль, ніж потрібно, так, немов намагаємося вбити муху кувалдою, — перфекціонізм.

Приклади: Робити щось, не маючи мети. Заучувати напам’ять свою промову.

3. Фіксація.

При фіксації наше просування до мети заблоковано.

Ми не можемо розпочати або продовжити розпочату справу, поки не дочекаємося телефонного дзвінка, дозволи, відвантаження сировини, натхнення. Замість того, щоб звернутися до інших справ, ми залишаємося в підвішеному стані до тих пір, поки не зможемо знову продовжити роботу над цим же проектом.

Приклади: Слідкувати по годинах, як довго ще до призначеної зустрічі. Робити що-небудь, аби тільки бути зайнятим.

4. Реверсія.

Іноді стає очевидним, що наші плани однозначно зазнали невдачі. Гра закінчена, ми програли, час пішов. Наслідки невдачі можуть бути страшними, однак тут нічого не поробиш, але якщо і на цьому етапі нас продовжує хвилювати все та ж проблема, значить, ми опинилися в пастці реверсії. При реверсії ми тужимося змінити необоротне минуле.

Приклади: Соромитися, що ми не досягли мети. Говорити про те, що було б, якби ми виграли.

5. Випередження.

Випередження — це ментальна пастка, в яку ми потрапляємо, починаючи занадто рано. Коли ми випереджаємо події, то часто-густо переробляємо і працюємо даремно, коли того ж самого результату можна досягти з більшою легкістю

Приклади: Готувати кілька варіантів одного листа, звіту. Починати вирішувати задачу не отримавши ще всіх умов, завдань.

6. Противлення.

Часом буває так, що від нас потрібно змінити курс наших дій — навіть якщо ми вже зайняті справою цілком корисним або приємним. Дзвінок у двері лунає в той самий момент, коли ми дійшли до самого цікавого місця у фільмі, який дивимося. Або будильник дзвенить, і нам так не хочеться вставати. У всіх цих випадках настає момент, коли треба переключити свою увагу. Але якщо в цій точці часу і простору ми продовжуємо наполегливо чіплятися за колишні заняття, то потрапляємо в пастку спротиву.

Противлення — це хвороба «ну ще трохи». Небажання змінити курс дій, під впливом зовнішніх обставин.

Приклади: Поринути в гру на стільки, що забути про все інше. Коштувати плани, а потім бути вимушеним коригувати їх.

7. Затягування.

Нерідко буває так: ми однозначно зважилися на якусь справу, але нам важко приступити до нього. Ми відкладаємо на потім, придумуємо несуттєві справи з метою відкласти виконання неприємних обов’язків. Наш розум просто відмовляється відразу переходити до справи. Затягування, воно ж «procrastination» — одна з найбільших проблем в бізнесі і житті.

Приклади: Пов’язувати одні справи з іншими і ставити їх у залежність один від одного. Давати обіцянки собі та іншим. Зволікати.

8. Поділ.

У ментальну пастку поділу ми потрапляємо тоді, коли намагаємося робити дві справи одночасно. Ми розмовляємо з кимось, слухаючи вполуха, в той час як в розумі намагаємося вирішити фінансову проблему, яка не дає нам спокою.

Увага неподільне за визначенням. Працювати, значить працювати, спілкуватися, значить спілкуватися. Коли в бесіді ми думаємо про роботу і коли на роботі думаємо про спілкування, все що ми робимо — це думаємо.

Идеал красоты в разные эпохи. Идеал красоты в в разные эпохи. Идеалы красоты в разные эпохи..

Що таке ментальні пастки. Ментальність

Що таке ментальні пастки. Ментальність
Рубрика: UA.