Що таке апаратний масаж

Масаж — ефективний засіб розслаблення і реабілітації після травм. Останнім часом популярним стає апаратний масаж. Це масаж за допомогою різних апаратів і пристроїв. Найбільш поширені види апаратного масажу — вібромасаж, гідромасаж і пневмомассаж. У цій статті ми розповімо, що таке апаратним масаж і як його правильно робити.

Різні види апаратного масажу мають різний вплив на організм людини і відрізняються пристроєм апаратів. Апаратний масаж застосовують як профілактичний, гігієнічний засіб, а також застосовується в лікувальних

цілях після різних травм. Використовують апаратний масаж і в спорті. З його допомогою тіло спортсмена готують до важких навантажень. З його допомогою, використовуючи певні методики, можна за короткий час підвищити працездатність організму.

Трохи історії

Апаратний масаж застосовувався ще в стародавні часи. Так, масажисти в Стародавньому Римі користувалися спеціальними шматками дерева, вигнутими дугою, з котушками на кінцях — гістограмами. У Древній Греції масажисти часто використовували скребниці,

а в Японії — молоточки. А традиційне використання віника в російській лазні — теж свого роду механічний масаж. А в 19 столітті в Стокгольмі відкрили гімнастичний інститут, в якому використовувалася механотерапія — масаж спеціальними апаратами.

Массируемий повинен прийняти зручне положення — лежачи або сидячи. Під час апаратного масажу приставку потрібно рухати вгору до найближчих лімфовузлів.

Вібраційний масаж роблять двома способами: нерухомим і ковзаючим. Нерухомий метод: прилад тримається на одній ділянці тіла від 2 до 4 секунд. Потім апарат переміщують на іншу ділянку тіла теж на такий же час. Такий вид апаратного масажу ефективний при захворюваннях і травмах, таких, як радикуліт, розтягнення, удари, остеохондроз. Нерухомий вибромассаж застосовують на м’язі спини, сідницях, попереку, зовнішній частині стегна.

Ковзний метод вібраційного масажу полягає в постійному пересуванні апарату від периферії до центру, від ліктьового суглоба до плечового, від гомілковостопного до колінного.

Сила вібраційного масажу не постійна. Масаж починають, злегка притискаючи вібратор до тіла 2-3 рази. На середині масажованого ділянки тиск посилюється, а в кінці знову зменшується. Тривалість сеансу може бути різною, але не повинна перевищувати 24 хвилини. Одну м’яз або суглоб не рекомендується масажувати більше, ніж 3 хвилини.

При вібраційному апаратній масажі не рекомендується використання мастил — кремів і масел. Це знижує ефективність масажу.

Закаливание физкультура. Самомассаж рук. Люди разных эпох.
Що таке апаратний масаж
Рубрика: UA.