Що подарувати дитині на 23 лютого, день захисника вітчизника

Що подарувати дитині на 23 лютого?

Якщо вітаючи дорослої людини, ми можемо керуватися розхожою істиною, що головне не подарунок, а увага, яку ми за допомогою нього висловлюємо нашим близьким, то відносно дитини це правило діє з точністю до навпаки. Так як у дитини чуттєве сприйняття навколишнього світу переважає над раціональним, то навряд чи він втримається від сліз до тих пір, поки усвідомлює, що, підносячи в подарунок абсолютно не потрібну для нього річ, дорослі тим самим проявляють до нього увагу. Тому, вибираючи подарунок для дитини до

Дня захисника Вітчизни, необхідно, по-перше, керуватися загальними правилами вибору подарунків для дітей, а по-друге, враховувати специфіку самого свята.

Найголовніше загальне правило вибору подарунка для дитини говорить: подарунок повинен бути бажаним для вашого чада.

Тому завчасно, до свята добре було б поцікавитися, про що ж мріє ваша дитина. Дізнатися це буде Сові не складно, так як про свої бажання діти можуть говорити годинами. Але так як часом діти самі не відають, чого хочуть, і деякі поспішно

зроблені подарунки можуть обернутися проти самих же дітей, то в цьому випадку батьки не повинні забувати про другий, обмежувальному, правилі вибору подарунків для дітей. Це правило полягає в наступному: подарунки повинні не тільки бути бажаними для дитини, вони покликані розвивати його психічно, емоційно чи фізично. Враховуючи специфіку лютневого свята, подарунки, які отримають майбутні захисники Вітчизни, повинні сприяти розвитку спритності, сили, розуму.

Звичайно, добре, якщо вони будуть тематичними, хоча це зовсім не обов’язково. Якому хлопчиськові не буде приємно отримати в подарунок новий набір солдатиків, чи макети військової техніки, або іграшкову зброю. А ще можна подарувати диск з комп’ютерною грою, кухоль з військової символікою або справжні командирські годинники.

В якості подарунка цілком підійде який-небудь ігровий набір з можливістю конструювання. Сама відповідна тематика такого набору для майбутніх захисників Вітчизни — військова. Такий подарунок у легкій ігровій формі буде гармонійно розвивати навички та творчі здібності дитини, а рольові ігри в сконструйовані фігури розвинуть навички спілкування і допоможуть йому орієнтуватися в складному навколишньому світі.

Кожен хлопчик у віці 5-10 років прагне бути схожим на свого тата. Якщо ж дитина росте в неповній сім’ї, то він вибирає собі когось із зовнішнього чоловічого оточення в якості об’єкта для наслідування. Враховуючи це, можна подарувати дитині фотоальбом, заздалегідь прикрасивши його обкладинку заголовком: «Я як тато» або «Я — супермен» і т. д. На кожному внутрішньому розвороті помістіть з одного боку фотографію ідеалу вашої дитини (батька чи когось іншого) , а з іншого боку — його власну фотографію, на якій дитина схожа на свого кумира. Крім того, ви можете вибрати двійника вашої дитини довільно, тим самим ви здивуєте його, показавши схожість з видатною людиною. Складаючи в якості подарунка фотоальбом «Я як тато», бажано підібрати фотографії, на яких батько, і син зняті в схожій обстановці, позі, з однаковим виразом обличчя і т. д. Це зробить перегляд альбому більш цікавим. Оригінальним подарунком для дитини буде саморобна виставка його фотографій. Якщо оформити їх у вигляді стінгазети, з жартівливими написами, то її перегляд буде дуже захоплюючим.

Якщо ваша дитина відрізняється старанністю і уважністю, то йому можна подарувати пазли. Це могуг бути як куплені в магазині, так і зроблені своїми руками картонні мозаїки. Якщо ви виберете другий варіант, то у вас виникне проблема — що перетворити в пазли. Перетворити в пазли можна все, що завгодно — фотографію дитини або когось із його близьких, картинку з його улюбленої книги (при цьому псувати книгу зовсім не обов’язково, достатньо зробити кольорову ксерокопію, наклеїти її на картон і розрізати на дрібні деталі), паззлом може стати навіть фотографія кімнати дитини. А якщо у вас десь завалялися старі журнали з великими кольоровими фотографіями красивих машин, ви також можете зробити з них пазли. При цьому можна заохочувати дитину за кожен зібраний пазл.

Якщо при виборі подарунка ви зупинилися на розвиваючих іграх, то виберіть час регулярно грати в них разом з дитиною, інакше, не розібравшись самостійно з умовами гри, він засмутиться і постарається подалі заховати незрозумілу гру.

Якщо ви дуже педантично ставитеся до вибору подарунків для своєї дитини і категорично не приймаєте серед його іграшок різнокольорових зайців китайського виробництва і тому подібних губителів дитячого здоров’я, ви можете обговорити проблему подарунків для дитини хоча б з близькими родичами. Якщо така розмова для вас неприйнятний, то ви можете хоча б обумовити те, що вашій дитині не потрібно.

При виборі подарунків для дитини, як і у всьому іншому в житті, бажано дотримувати міру. Не варто прагнути подарувати дитині все і відразу. Враховуйте психологію маленького чоловічка. Якщо ви подаруєте багато іграшок, обсяг його уваги буде розподілений між ними всіма. Таким чином, він не зможе гідно оцінити кожну з них. Краще подарувати один подарунок, але цікавий і корисний для дитини. А от коли він повністю розбереться з усіма його особливостями і не буде повертатися до нього частіше, ніж раз на тиждень, тоді ви вже зможете замислитися про те, чим же знову зацікавити дитину.

Дуже часто при виборі подарунка дитині виникає проблема, якому кольору і якої фактурі віддати перевагу. Давно помічено, що колір може чинити психологічний вплив на людину. Залежно від нашого емоційного стану ми воліємо різні кольори. Деякі кольори мають просто магічним впливом на людей з певним типом темпераменту. Так, наприклад, якщо ваша дитина холерик, зупиніть свій вибір на синьому кольорі і різних його відтінках. Цей колір, будучи холодним, здатний одночасно і заспокоювати, і підтримувати активний тонус холерика. Діти-сангвініки віддають перевагу буйство і різноманіття фарб. Причому домінувати повинні все-таки яскраві, сонячні тони і відтінки. Від природи володіючи яскравістю, такі діти люблять, щоб таким було і все, що їх оточує. Тепла гама всіх відтінків жовтого та коричневого зможе надати сангвінікові енергію і впевненість у собі. Флегматики віддають перевагу світлим, свіжим кольорам.

Неквапливих від природи флегматиків така гама приводить в тонус і заряджає енергією. Меланхоліки віддають перевагу світлим кольорам: різноманітним неподразливим відтінкам жовтого і коричневого. Ці кольори і відтінки допомагають таким натурам розслабитися і відчувати себе більш впевнено і спокійно.

Враховуючи темперамент дитини, намагайтеся за допомогою ігор та іграшок, які ви йому даруєте, збалансувати його. Наприклад, невгамовних і непосидючих холериків сдетства необхідно привчати до посидючості. Але довго концентрувати свою увагу па одному предметі така дитина буде тільки за умови, що він йому цікавий, тому, підтримуючи інтерес дитини-холерика, привчайте його до терпіння. Діти-сангвініки зрадіють будь колективній грі, відкриті за натурою, вони отримують справжнє задоволення, перебуваючи в оточенні своїх однолітків та інших людей. А ось флегматики зможуть довго займатися одноманітним видом діяльності, якщо їм буде цікавий результат. Тому таким дітям цілком підійдуть подарунки з серії «Зроби сам». Вони зможуть не одну годину провести за столом, намагаючись зібрати яку-небудь модель літака або іншої техніки. Надто емоційним меланхолікам, втім, як і холерикам, краще дарувати подарунки, які сприяють створенню спокійного, позитивного настрою. Ігри та іграшки протилежної спрямованості будуть приводити таких дітей в збуджений стан, з яким їм на відміну від флегматиків і сангвініків впоратися буде набагато важче. Але якщо ви все-таки подарували дитині такий подарунок, то стежте, щоб він не захоплювався ним у вечірні години, інакше можуть виникнути проблеми зі сном. Вибираючи подарунок для своєї дитини, пам’ятайте, що навіть у цій справі ви повинні залишатися його вихователем, а значить, і психологом, і педагогом, і другом.

Можна разом з дитиною приготувати подарунки батькові, дідові. Ми пропонуємо вам кілька ідей. Отже, вибір за вами.

Физкультура для мышц живота. Понятие красоты во временах. Понятие о красоте в наше время.
Що подарувати дитині на 23 лютого, день захисника вітчизника
Рубрика: UA.