Прощена неділя 17 березня

Прощена неділя 17 березня Християни в цей день святкують останній день масниці. У церквах читається Євангеліє, частина з Нагірної Проповіді. У цій частині йдеться про прощення образ ближнім, про піст, а також про збирання скарбів небес.

Цього ж дня як ніколи стає актуальною прислів’я «Не все коту Масляна» . Це прислів’я сталася через те, що саме масниця відокремлює звичайні дні від посту. Масляний тиждень відрізняється від усіх інших тим, що в ці сім днів уже не можна вживати в їжу м’ясні продукти, а молочні ще можна. Перший день

посту багато віряни навіть не п’ють воду до завершення ранкового богослужіння. Також перші три дні посту не їдять нічого вареного, тільки сира пісна їжа. А, починаючи з четверга можна зварити овочі, без використання соняшникової олії.

У Євангелії говориться, що пост, який приносить церква — це найкращий час для осягнення духовних скарбів. Оскільки в інші дні важко знайти відповідний час для відмови від тимчасових благ і посвяті себе всьому духовному. Ці дні — найкращий час для роблення богоугодних,

благих справ.

В останній же день масляної всі люди просять один у одного вибачення. Молодята провідують батьків і обдаровують їх подарунками за організацію весілля. Також за традицією сімейні пари провідують кумів, вважається, що для куми найкращий подарунок — це шматок мила, а для кума немає нічого краще, ніж рушник.

Ближче до полудня в неділю спалюється опудало, що символізує зиму. Що залишився попіл розвівали над полями і вірили, що це сприятиме багатому врожаю.

А ввечері вся родина збиралася в одному будинку, і починалося Прощення. Під час цього обряду діти повинні кланятися своїм батькам і просити за все прощення, а після них просити прощення у інших родичів. Всі один у одного просили вибачення і у відповідь чули : «Бог простить «.

Масляна прощається з нами, а разом з нею ми розпрощаємося з суворою зимою і Распахни свої обійми для теплої та сонячної весни.

Маски для зрел кожи.. Компрессы для стоп. Художественный макияж.
Прощена неділя 17 березня
Рубрика: UA.