ПМС — що це і як з ним боротися?!

«Не буди в мені звіра» — так пригадується в ці дні. Те хочеться «рвати і метати», то звідки не візьмись на очах з’являються сльози. Гаразд би тільки все обмежувалося перепадами настрою. Але ж буває і гірше — крутить живіт, болять суглоби, розколюється голова, набухає груди, без кінця мучить голод і набрякають ноги.

Що все це означає? Швидше за все, це передменструальний синдром (ПМС).

Одні лікарі не вважають подібні симптоми серйозними, оскільки з’являються вони за тиждень чи кілька днів до початку менструацій, а потім

зникають. А ось відомий англійський гінеколог доктор Катаріна Далтон назвала ПМС одним з найпоширеніших, а може, і найдавніших жіночих захворювань. Завдяки її глибоким дослідженням в 1980 році двом жінкам, які звинувачувались у вбивстві, зменшили термін покарання, оскільки їх жахливе діяння могло бути скоєно під впливом гормональних коливань.

Але не всі лікарі одностайні в тому, що причиною ПМС є дисбаланс гормонів. Є думка, що вся справа в соціальних і психологічних факторах. Під впливом стресу може

порушуватися вироблення гормонів, і симптоми передменструального синдрому загострюються. Деякі лікарі навіть пропонували внести ПМС в список офіційно визнаних психічних розладів. Невже недалекий час, коли при прийомі на роботу жінці можуть поставити таке питання: «А чи не страждаєте ви передменструальний синдром?»

Але поки йдуть суперечки, що робити звичайним жінкам? По-перше, звернутися до грамотного, розуміючому фахівця, який призначить обстеження і з’ясує, чи не маскується під ПМС більш серйозне захворювання. Збалансоване харчування і фізичні вправи теж допомагають.

І головне, якщо в сім’ї панує розуміння і чуйність, то ніякі ПМС не страшні.

Красота в понимании разных народов разной эпохи. Понимание красоты в разных народах и эпохах. Красота разных народов в различные эпохи.
ПМС — що це і як з ним боротися?!
Рубрика: UA.