Основні риси характеру людини (список)

Народжуючись, людина вже приходить у цей світ з певним наборів хромосом, що відповідають за темперамент. З цього самого темпераменту, під впливом зовнішнього середовища і соціальних факторів, поступово, крок за кроком формується характер. І вже виходячи з нього, суспільство, в свою чергу дає оцінку основних рис індивідуума, складаючи про нього свою думку.

Зміни темпераменту

Як правило, темперамент рідко залишається на тому ж рівні, що і був, і основні риси характеру диференціюються у міру дорослішання і виховання. Нерідко, в суспільстві

відбувається придушення індивідуальних проявів яких або якостей, спочатку закладених в людині. Ніхто не любить відчувати себе збитковим, тому натовп намагається підім’яти під себе всіх, хто хоч на саму малість відрізняється від неї, зламавши його волю і бажання боротися за власну думку. Таке суспільство вирощує собі подібних сірих особистостей, яких сміливо можна назвати робочою силою, або попросту рабами. А керує цим суспільством, як правило, група людей, яка змогла відстояти своє право на індивідуалізм
і побажала не боротися з несхожими на них, а зробити так, щоб вони підкорилися самі.

Звичайно, це схоже на утопію і звучить вельми надумано, але на цьому яскравому прикладі можна побачити, що характер людини, також як і його темперамент, поміняти можливо, а в окремих випадках навіть необхідно!

Розібравшись більш детально в рисах характеру, можливо класифікувати їх, розбивши на три основні групи:

    комунікативні; ділові; вольові.

Відразу стає зрозумілим, що дана класифікація допомагає побачити людину в розрізі трьох підсистем, тобто, те, як він спілкується, то, як він реалізує себе в роботі, то, чого він хоче, чекає від життя і до чого прагне.

Комунікативні якості є набутими, хоча вони і закладаються в дуже ранньому віці. Починаючи з поведінки батьків, дитина вирішує для себе як він хоче і як йому дозволено вести себе в компанії людей або дітей. Тут основну роль відіграє виховання батьків, їх вплив і що показується приклад спілкування. Все це дитина переносить в своє середовище, де вже без контролю батьків починає вибудовувати спілкування в своїй підгрупі, починаючи з дитячого садка.

Ділові якості проявляються дещо пізніше, хоча їх задатки вже можна побачити на ранніх етапах розвитку. Приміром, як дитина ставиться до завершення якої-небудь падлюка, або ж він щоразу кидає все на самоплив і береться, а інше заняття. Не варто також плутати це з швидко переключати увагу дітей у цьому віці. Існують спеціальні шкали і виміру цього, для того, щоб побачити, посидющий дитина чи ні, уважний, або надто активний.

Вольові якості також видно з дитинства

Бажання дитини домогтися незважаючи ні на що своєї мети ставить іноді дорослих у глухий кут, хоча нам з вами варто повчитися у них завзятості і прагненню йти до кінця у що б то не стало!

Далі, в період уже більш стійкою психологічної діяльності можна буде судити про сформований тип характеру. Хоча і це наука дуже мінлива. Не існує двох однакових людей, як і не існує двох однакових характерів. Постійно рухаючись вперед, зустрічаючи на своєму шляху певні життєві ситуації, люди видозмінюють своє ставлення до них, у зв’язку з чим змінюється і світогляд і ідеали, і цінності. Характер залишає лише базис, своєрідний кістяк, на якому постійно змінюється маса. Це можна порівняти з постійно змінюються контурами нашого тіла. Хребет присутній завжди і рідко коли сам по собі деформується, а от з масою ми можемо грати виходячи зі своїх потреб, бажань і необхідності.

Общие местные ванны. Идеалы различных эпох. Крем кросс для ног.

Основні риси характеру людини (список)

Основні риси характеру людини (список)
Рубрика: UA.