Історія свята 8 Березня. Звідки походить 8 березня

Це трапилося сто років тому. 8 березня 1908 незважаючи на негоду, тисячі і тисячі жінок — працівниць заводів і фабрик — вийшли на центральні вулиці Нью — Йорка, щоб заявити свій протест проти несправедливості, нерівноправності жінок і чоловіків. Де демонстрантку вимагали скоротити робочий тиждень.

Багатьом з них щодня доводилося стояти за верстатами, біля конвеєра, сидіти за швейними машинами по 12-14 годин. А платили за це мало, жахливими були й умови праці, жінки зовсім не забезпечує пенсіями.

Ця демонстрація увійшла в історію, як перший організований виступ жінок за свої соціальні права. У 1910 році за пропозицією Клари Цеткін, друга Міжнародна конференція жінок, яка проходила в Копенгагені, прийняла рішення відзначати щорічно Міжнародний жіночий день.

У перший раз, 8 Березня святкували в 1911 році в Данії, Швейцарії, Австрії, Німеччини. У Росії Міжнародний жіночий день почали відзначати в 1913 році. І після Жовтневої революції настало рівноправ’я Російських жінок, воно було закріплено в тодішній конституції, яку було прийнято в 1919 році.

В даний час жінки користуються всіма правами і свободами нарівні з чоловіками, як у Росії, в країнах СНД, так і в країнах далекого зарубіжжя. З нетерпінням очікують усі люди 8 Березня.

Перші весняні квіти вони подарують найдорожчим людям — мамам, бабусям, сестричкам, вчителькам. Десь за дві — три тижні до свята з’являється питання, як відзначати Міжнародний жіночий день?Історія свята 8 Березня. Звідки походить 8 березня