Історія розвитку, злетів та падінь астрології

Питання про час і місце виникнення астрології складний, оскільки достовірних відомостей про ранніх етапах становлення астрологічних навчань недостатньо.
Деякі дослідники відносять виникнення астрології до періоду мустьєрської епохи (близько 40-100 тис. років тому), коли відбувалися фіксації найпростіших спостережень за рухом Сонця, а також розвивалися первинні навички рахунку і геометрія в різних районах Євразії.
Точно можна сказати лише, що не пізніше останніх століть III тис. до н. е.. в Месопотамії вже була відома астрологія ознак:

в цей час велися систематичні астрономічні спостереження, а окремим явищам, таким як поява комет, сонячні і місячні затемнення і т. п., надавалося астрологічне, предсказательную значення. Про це свідчить знайдений в 1847 р. в Ніневійской палацової бібліотеці ассірійського царя Ашшурбанапал клинописний текст «Енума Ану Енліль». Однак майже до початку нової ери астрологія залишалася Мундалі і займалася віщуванням подій лише державного масштабу; ідея індивідуального гороскопу не була знайома вавилоно-ассірійським
астрологів.
Поява перших індивідуальних гороскопів датують приблизно V-IV ст. до н. е.. Саме до цього періоду відносяться найбільш древні з дійшли до наших днів особисті гороскопи. Ймовірно, поява концепції індивідуального гороскопу було обумовлено злиттям введеного до IV в. до н. е.. у вживання 12-й знакового зодіаку і розвивається традицією гемерологій, що нагадують календарі-месяцеслови списків сприятливих і несприятливих днів [23]. Прикладом такого календаря може служити папірус із Стародавнього Єгипту, що відноситься до періоду XIX-ой або XX-ої династії (близько 1200 р. до н. Е..).
Остаточно традиція гороскопічним астрології склалася під впливом грецької культури близько першого сторіччя н. е.. У роботі Птолемея «Тетрабіблос», що відноситься до того часу, викладаються принципи класичної астрології, які збереглися практично незмінними аж до новітнього часу.
Після зміцнення зв’язків між Індією і Греко-Римським світом в III-V ст. н. е.. грецькі тексти, що містять відомості про гороскопічним астрології потрапили на Схід і були переведені на Санскрит, поклавши початок індійської астрологічної традиції. Хоча елементи догрецької астрології потрапили в Індію набагато раніше. Не пізніше середини I тис. до н. е.., після захоплення Ахеменідам північної Індії на Схід проникли знання вавілонської астрономії і астрології в тій різновиду, яка міститься в текстах «Мул Апіна» (MUL. APIN).
Поступово шляху грецької і індійської астрології розходяться. Індійські астрологи розробили концепції, незнайомі еллінам, такі як, наприклад, концепція місячних будинків (Накшатра) і астрології питань (хорарная астрологія). На Заході продовжував удосконалюватися математичний апарат астрології: обчислення ставали суворіші, вершини будинків гороскопу були прив’язані до астрономічних параметрам небесної сфери, була витримана строгість визначення аспектів між планетами (в Індії ця концепція існує в спрощеній формі).

    Таким чином, до новітнього часу склалися дві споріднені, але різняться деталями, традиції гороскопічним астрології: Західна система астрології; Система індійської (ведичної) астрології.

Згодом до корпусу астрології через зовнішню схожість були віднесені деякі календарні системи, але строго кажучи, не є традиціями гороскопічним астрології. До подібних календарним систем відносяться:

    Китайський календар (китайська астрологія); Календар майя (астрологія майя); Календар ацтеків (астрологія ацтеків) [26]; Астрологія друїдів.
Микротоки или ультразвук. Профилактика заболеваний ног. Крем кросс.

Історія розвитку, злетів та падінь астрології

Історія розвитку, злетів та падінь астрології
Рубрика: UA.