Гладіолуси — коли викопувати на зиму і як зберігати

Гладіолуси — коли викопувати на зиму і як зберігати

Збирання цибулин гладіолусів необхідно зробити до перших заморозків. Найкраще їх викопувати в сухий день — тоді більша ймовірність того, що ви не пропустите всіх «діток» — цибулин.

Однак і викопувати коріння занадто рано теж не можна, так як цибулини дозрівають через 30, а у деяких сортів тільки через 50 днів після цвітіння. Якщо деякі квіти зацвіли пізніше, то їх слід обламати — щоб цибулина встигла визріти.

Першими збирають ранні сорти, а також квіти темних забарвлень

— через їх менш стійкого імунітету до захворювань.

Здорові цибулини можна на пів години замочити в розчині марганцівки або борної кислоти, а ось цибулини хворих рослин обробляють фунгіцидами або інсектицидами (при ураженні рослини тріпсами).

На цибулинах залишають невеликий пеньок в 1,5 см. Після промивання і обробки їх просушують на протязі 2 місяців в добре провітрюваному приміщенні.

Періодично оглядайте і перевертайте цибулини — при виявленні хворих насіння, їх відділяйте і викидайте.

Після просушування нові цибулини добре відокремляться від старої. Стара цибулина може стати вогнищем хвороб, тому її і відокремлюють від нових.

Зберігають цибулини гладіолусів в тканинних мішечках або мішечках з нетканевого матеріалу, який обов’язково повинен пропускати повітря. Перед тим як прибрати цибулини, ретельно їх ще раз оглядають, знімають верхні лусочки, прибирають пеньок (якщо особливо турбують трипси). Зібрані мішечки прибирають в ящики або просто в сухе місце. При зимовому зберіганні раз на місяць необхідно перевіряти цибулини на наявність хвороб і шкідників.

Красота в эпоху. Травы для ванны. Компрессы для рук.

Гладіолуси — коли викопувати на зиму і як зберігати

Гладіолуси — коли викопувати на зиму і як зберігати
Рубрика: UA.