Електрика — коли з’явилося, історія відкриття

Електрика — коли з’явилося, історія відкриття

На винахід електрики в тому вигляді, в якому ми отримуємо його на сьогоднішній день, вплинули дослідження багатьох учених. А ще в далекі часи люди помічали властивість притягувати предмети у бурштину, потертого шматочком вовни.

Сам же термін «електрику» ввів Вільям Гілберт в 1600 році в своєму творі про магніти, їх властивості, і магнітному поясі Землі.

Починаючи з 17 століття вчені стали більше вивчати це явище. Так, в 1663 році була створена перша примітивна електростатична машина.

У 18 столітті вчений Стівен Грей вже намагався провести електричний струм на відстань. А в 1745 був створений перший електричний конденсатор — Лейденська банку.

У 1747 році Б. Франклін (той самий Бенджамін Франклін, чий портрет зображено на стодоларовій купюрі) створив першу теорію електрики, а вже в 1785 році був відкритий дуже важливий закон Кулона.

Також електрику вивчали Гальвані — «Трактат про сили електрики при м’язовому русі» і Вольт — винахід гальванічного предмета. Російський

учений Василь Петров відкрив вольтову дугу.

У розвиток науки про електрику внесли свій внесок такі знамениті вчені як Ерстед, Ампер, Ленц, Джоуль, Ом, Гаусс.

Грунтуючись на відкриттях багатьох вчених, Фарадей відкрив світові електроліз ( 1834 ) і електромагнітну індукцію ( 1831 ). У 1873 році Д. К. Максвелл вивів рівняння взаємозв’язку характеристик електричного і магнітного поля.

У 1888 році вчений Лачинов визначив умови передачі електрики на велику відстань. У 1897 році був відкритий електрон.

Вже в 20 столітті була створена квантова електродинаміка, а також відкрита теорія електрослабких взаємодій.

Для багатьох основний прояв електрики — це світло. Адже освітлення, напевно, саме корисне з усього, що дало людству винахід електрики.

Перша електрична лампочка (або лампа розжарювання) була винайдена в 1809 році англійцем Деларю. Сучасні ж лампочки з вольфрамовою спіраллю і заповнені інертним газом почали вироблятися через сто років — з 1909 го так. Розроблено вони були Ирвингом Ленгмюром.

А в СРСР існувало поняття «лампочка Ілліча», яке було пов’язане з початком масштабної електрифікації країни починаючи з 1920 року.

Оценка кожи. Идеалы красоты в разные эпохи. Идеалы красоты разных эпох.

Електрика — коли з’явилося, історія відкриття

Електрика — коли з’явилося, історія відкриття
Рубрика: UA.