Чому не можна віддавати весільний рушник. Все про вінчання

Обряд вінчання

Вінчання може відбутися після того, як шлюб зареєстрований в РАГСі, церква має право вимагати надати свідоцтво про шлюб. У деяких церквах потрібно записуватися на вінчання заздалегідь, для цього просто визначитеся з часом і датою і скажіть священикові. Досить зробити це за 1-2 тижні до свята. Буде ідеально, якщо ви встигнете сповідатися і очиститися духовно для майбутнього життя. Варто пам’ятати, що вінчання не проводиться по вівторках, четвергах і суботах, а також напередодні і під час церковних свят і постів.

Оптимальним

варіантом для молодят вважається неділю, в цей день в церкві багато молодих пар, деякі храми проводять по кілька вінчань одночасно, хоча такого робити не можна. Дозволено вінчання в понеділок, середу і п’ятницю. Ранок і середина дня — ідеальний час для церемонії, а от вечір вважається вкрай неугодним часом. Вінчання — задоволення платне, у кожного храму і церкви плата своя, все це треба обумовити заздалегідь.

Є й певні обмеження, через які священнослужитель може не допустити молодих

до ритуалу. Найчастіше буває, що один із наречених не хрещений, тому перш йому потрібно пройти через це дійство. Є й такі фактори як велика різниця у віці, яка не вкладається в рамки, встановлені законом, психічні хвороби, якщо наречений і наречена є родичами (до четвертого покоління). Якщо людина була у шлюбі більше 3 разів, а основне — благословення батьків. Всупереч існуючій думці, вагітність нареченої — це зовсім не привід відмовлятися від вінчання. Більш докладно вам зможе пояснити священнослужитель.

Ритуал заручення

Нареченому і нареченій потрібні 2 ікони — Господа і Богородиці, свічки, кільця і ​​біле полотно, куди будуть ступати молоді. На нареченій має бути біла сукня, незалежно від віку. Бажано надіти зручне взуття, адже стояти доведеться досить довго, не допускається безлічі прикрас або косметики, в обов’язковому порядку повинна бути присутнім фата або хустка.

Натільні хрестики повинні бути у кожного з молодят, свідками можуть стати тільки хрещені люди, саме на їхні плечі покладено обов’язок тримати над головами молодих вінці, а це не дуже-то просто. Перед здійсненням обряду, молоді повинні утриматися від шлюбних відносин ( починаючи з півночі ) і нічого не їсти і не пити.

Після приїзду їм потрібно пройти сповідь і причаститися. Заручини починається біля дверей в храм, а священик читає молитви у вівтарі. Після цього священнослужитель вводить нових дітей божих в храм, де вони постають перед Господом. Після того, як молодих благословив священнослужитель, він дає їм запалені свічки, які символізують полум’яну любов і очищення.

Завершується ритуал заручення обміном кільцями, це символ вірності і відданості, після чого і починається основна частина вінчання.

Вінчання

Молоді повинні вийти в центр храму, тримаючи в руках свічки. Їх супроводжує священик з кадилом і благословляє подружжя. На аналої, куди підходять молоді, лежать вінці, хрест і Євангеліє. Перед ним знаходиться біле полотно, де і будуть стояти молоді, це символ чистоти намірів і добровільності відносин.

Священик підносить молитви про мирне життя, продовження роду і благословіння новій сім’ї.

Кульмінацією можна назвати момент, коли голови молодих прикрашені вінцями, саме зараз вони постають перед Творцем і очікують благословення союзу. Закріплюється ритуал вином із загального келиха і з’єднанням рук, це свого роду символ злиття душ перед богом. Після обходу навколо аналоя, вінці з подружжя зняті, вони чоловік і дружина перед обличчям Бога.

Можуть виникнути складнощі з другим шлюбом, однак, поблажливість до людських слабостей — поняття допустиме. У цьому випадку до ритуалу додаються покаянні молитви. Тільки архієрей має право на розірвання церковного шлюбу, це стає можливим після пред’явлення свідоцтва про розлучення, благословення знімається, а колишнє подружжя отримують дозвіл на новий шлюб.

Прикмети про вінчання
Якщо вінчальні свічки горять рівно, то це символ спокійним і розміреним життя, а якщо полум’я подрагивает, то життя буде такою ж. Вінчальні свічки потрібно зберігати в будинку, вважається, що вони стануть допомогою і оберегом при пологах.

Не можна віддавати рушник ( рушник ) , на якому вінчалися молоді, це символ чистої і непорочного життя, і зберігатися він повинен тільки в сім’ї. Той, хто вступив на рушник першим, стане главою сім’ї. Під час церемонії подружжя не повинні дивитися один одному в очі, вважається, що вони тоді не уживуться разом.

Після церемонії, батьки зустрічають молодих хлібом, а під ноги кидають хміль. Коровай символізує гармонію і любов, а хміль — веселощі і радість. Молоді, які сідають за стіл, повинні переплести ноги, тоді у них в сім’ї не буде скандалів і розбратів.

Гимнастика для мальчиков упражнения. Мальчики и силовые упражнения. Уроки хорошего вкуса.

Чому не можна віддавати весільний рушник. Все про вінчання

Чому не можна віддавати весільний рушник. Все про вінчання
Рубрика: UA.