Чому мутніє вода в акваріумі

Помутніла вода у вашому акваріумі — це просто кошмар: не естетичний зовнішній вигляд водойми, противний запах і, що найстрашніше, загроза загибелі ваших улюблених рибок. Вода мутніє з різних причин, і відразу знайти причину цього явища складно. Однак основні фактори, цьому сприяють, знати необхідно, що б вчасно усунути причину такої неприємності.

Перенаселеність вашого акваріума і бідність флори в ньому. Перенаселений акваріум неможливо продути і відфільтрувати, через що різноманітні продукти життєдіяльності рослин і риб в ньому накопичуватися,

служачи прекрасною їжею для небезпечних бактерій. Так що, перш ніж замінити помутнілу воду в ньому, обов’язково розсадите зайвих рибок.

Вода може помутніти через те, що була неакуратно залита вода, яка підняла дрібні частинки грунту з дна. Тут нічого робити не потрібно, так як вона сама просвітліє, коли відстоїться

Помутніння води так само може бути наслідком розвитку в ній гнильних мікроорганізмів. У такому випадку необхідно поліпшити фільтрацію в акваріумі, насипавши на його дно

крупнозернистий і добре промитий пісок. Він повинен бути декілька темнуватим і мати шар не менше п’яти сантиметрів, при цьому повної заміни води не потрібно, достатньо за допомогою скляної трубки періодично витягувати накопичилася бруд з дна і доливати трохи свіжої води тієї ж температури що й акваріумна.

Ще однією причиною помутніння води є повна заміна недосвідченими аквариумистами води в ньому. При цьому рибки і акваріумні рослини на цей час пересідають в інший акваріум, що абсолютно неправильно. При пересаджуванні рослині і риби вони часто травмуються. Так само, відразу ж після заміни води, в акваріумі перший час активно розмножуються одноклітинні — інфузорії, так що поспішати із зворотного пересадкою не потрібно, так як рибки і водні рослини можуть занести у воду бактерії — улюблену їжу інфузорій. Відповідно, від продуктів їх життєдіяльності вода помутніє і виникне «інфузорна муть». Тому, необхідно почекати деякий час, за який одноклітинні загинуть і муть осяде, тільки потім можна буде повертати тимчасових переселенців до рідного дому.

Для того, що б вода вашого акваріума була завжди чистою і радувала ваше око, а так само ваших вихованців, досить дотримуватися низки нескладних правил.

Перше правило. Вкрай важливо дотримуватися у своєму акваріумі «біологічне» рівновагу. Кожній рибку потрібно строго певний об’єм води. При цьому риби різних видів вимагають саме ту кількість води, яка необхідна для комфортного життя саме їх виду. Наприклад, одна скалярия прекрасно буде себе почувати, якщо в акваріумі буде щонайменше не менше ніж 7 літрів води, двом рибкам цього виду знадобиться вже 14 літрів, а ось такої дрібниці як гуппі цілком вистачить і одного ліра на особину. Правило друге. Обов’язково заздрю ​​в акваріумі равликів, які вживають в їжу залишки риб’ячої їжі і продукти розпаду, очищаючи тим самим його і не даючи воді «зацвісти». Крім того, молюски урізноманітнюють екосистему і поліпшать зовнішній вигляд штучної водойми. Правило номер три. Обов’язково складайте і дотримуйтесь раціон годівлі ваших рибок, не давайте їм їжу «на око» і коли вам заманеться! У рибному меню повинен обов’язково міститися живий корм, найкраще мотиль, але можна в нього включати і черв’ячків-губочніков, личинок комарів, черв’яків енхітреі, дафній і циклопів. У нормі доросла акваріумна рибка з’їдає п’ять черевиків на добу. Поглинатися їжа рибою повинна не більше 15-ти хв. і при цьому в акваріумі не повинні залишатися її залишки, в проти ном випадку помутніння не уникнути. І четверте правило. Акваріум — це складна біосистеми, в якій одні риби, рослини і мікроорганізми з’являються на світ, а інші гинуть, тому необхідний постійний догляд за акваріумом, в процесі якого залишки загиблих організмів потрібно витягувати з акваріума. Не можна залишати їх, дозволяючи харчуватися такими залишками донним рибам, оскільки гнильні процеси в цих залишках з часом будуть тільки розвиватися, а ваші рибки захворіють від інфекції, що передається за їх допомогою.

Обладнаний за всіма правилами акваріум, за яким відбувається постійний догляд, може простояти без заміни води в ньому.

Комплекс упражнений утренней гимнастики студентов. Как прижать лопатки к спине. Гимнастика для худышек.
Чому мутніє вода в акваріумі
Рубрика: UA.