Чому люди курять

Це третя частина з циклу статей про куріння. Тут я буду говорити про те чому люди курять. Напевно серед найбільш поширених причин куріння, які я позначу, знайдуться ті через яких паліть і ви.

Але, для початку, спробуйте запитати себе : «чому я курю? » Щоб відповісти на це питання, згадайте всі ті моменти, коли процес поглинання тютюнового диму приносить найбільше задоволення, коли вона рятує і виручає вас. Рятує від чого? У яких ситуаціях вона припадає найбільше до речі?

Чому люди починають палити. Основні причини куріння

Спробуємо ще підійти ближче. Ось на мій погляд найбільш поширені психологічні причини куріння.
Потреба в постійній стимуляції органів почуттів : напевно основний фактор появи звички. Вам хочеться займати чимось руки і рот, вдихати дим, відчувати вплив нікотину на себе. Ви відчуваєте дискомфорт якщо ви нічим не зайняті. Багато з цієї причини гризуть насіння, грають постійно в ігри на телефоні, слухають плеєр, купують непотрібні речі, багато їдять, а ви курите (або робите все це разом ) . Виною цьому якесь приховане напруження, яке виходить зсередини, воно далеко не завжди помітно і має мало чого спільного із звичайною нервозністю. Воно лежить десь глибоко і ретельно замасковано, ви навіть не замислюєтеся про нього, хоча воно є і продовжує негативно впливати на вашу особистість і притягувати нові шкідливі звички на свою орбіту. Ця напруга по — науковому називають синдром дефіциту уваги і гіперактивності.

Нервозність, занепокоєння : багато людей дуже нервові і не можуть нічого з цим вдіяти. Не тому що це неможливо, а тому що вони не знають як перестати нервувати. Це не обмежується тільки дією самого нікотину. Коли ви вдихаєте дим ви як правило виходите з приміщення на повітря, ви робите повторювані ритмічні рухи і, в купе з дією самого нікотину в поєднанні зі свіжим повітрям і паузою, це розслабляє вас.

Невміння розслаблятися і справлятися зі стресом : частково перегукується з попереднім пунктом. Ви постійно напружені і поки не навчилися самостійно розслаблятися без допомоги всякого допінгу. Тому ви маєте потребу в такому ритуалі як куріння.

Скутість у спілкуванні, волнительность і боязкість перед людьми: ви відчуваєте труднощі в спілкуванні, особливо з малознайомими персонами. Вас пригнічують паузи в розмові, і ви просто жахається. Звичайно сигарети вас виручає, вона заповнює ці обтяжливі паузи і просто заспокоюють вас.

Схильність почуттю нудьги : перегукується з першим пунктом, який частково виникає з поточного фактора. Коли вам нудно ви не знаходите собі місця, ви шукаєте чим себе зайняти, куріння для вас вихід — все просто.
Слабо розвинена сила волі : вам важко відмовити собі у своїх бажаннях, якщо виникає якась потреба, то ви її негайно задовольняєте : ви не терпите голод, потяг, вам важко боротися з лінню, з раптовими сьогохвилинними забаганками. Ви прямуєте на поводу у потреб вашого тіла і не знаєте в них заходи. Тому ви курите і не можете кинути.
Омани, викликані браком інформації : досить рідкісний випадок, в силу активної антитютюнової пропаганди та доступності інформації. Але бути може хтось вважає, що тютюнопаління майже не шкідливо тому й курить.
Боротьба з причиною а не наслідком. Чи не багато це вимагає від нас?

На цьому і зупинимося. Напевно ви вже зрозуміли, що я збираюся запропонувати методику коригування таких особистих якостей як нервозність, потреба зайняти руки і т. д. Чи не багато всього цього для того, щоб просто ліквідувати одну єдину звичку? Чи не є це стрільбою з гаубиці по горобцях? Я хочу просто перестати гробити здоров’я тютюном, а не змінювати себе, перебудовуючи свою особистість, скажете ви.

Це цілком закономірне заяву. Давайте відповім побутової аналогією. Вам потрібно витравити тарганів зі своєї квартири. Звичайно, було б непогано провести цькування : купити всяких пасток з отрутою для комах і розставити їх по квартирі. Що б і робите. Таргани зникають. Ура! Але радість триває не довго. Через тиждень паразити повернулися. Так у чому ж справа?

Давайте спробуємо розібратися через що комахи наповнили вашу квартиру. Виявляється у вас усюди безлад, скрізь навалено купа мотлоху, ви маєте схильність забувати прибирати їжу в холодильник і вона лежить і псується, за плитою валяється бутерброд місячної давності, звідки ви лінуєтеся його дістати, ви довго не виносьте сміття в результаті він має звичай накопичуватися навколо сміттєвого відра на кухні і гнити. Через це таргани і сприймають ваше житло як свій дім де завжди є для них їжа.

Чому люди починають курити

Ясно, що однією цькуванням не обійтися, потрібно приводити квартиру в порядок, влаштовувати капітальну чистку. Може бути це занадто багато дій тільки заради виселення тарганів? Але ж, влаштовуючи прибирання, ви не тільки справляєтеся з проблемою капосних шкідників, ви наводите в квартирі затишок, в ній стає приємніше жити і працювати, вас менше пригнічує домашня обстановка, ви набагато краще відпочиваєте, коли живете в безладді. Вже не соромно приводити гостей, у вашій оселі стало добре пахнути, пропав запах гнилої їжі, зникли гори немитого посуду. У добавок, це просто гігієнічніше.

Ви не тільки ліквідували тарганів, ви принесли затишок у ваш будинок і зробили життя в ньому більш комфортною! А комахи тепер навряд чи повернутися назад ( за умови що ви будете продовжувати стежити за порядком ) , так як ви усунули саму причину їх появи!

Також і з курінням. Позбавлення від вищеназваних недоліків, не тільки допоможе вам без особливих зусиль перестати диміти як паровоз, а й поміняє вас, зробить ваше життя краще, а вас більш щасливим і збалансованим людиною. ( Якщо ви все ж вважаєте, що себе змінити не можна, то рекомендую почитати мою статтю за посиланням ) Намагаючись позбутися від однієї приватної проблеми, ви вирішується відразу мимохідь цілий спектр проблемних властивостей вашої особистості!

А коли ви усунете джерело самого пристрасті, відмовитися від тютюну вже не складе труднощів. І справді, навіщо вам це, коли ви вмієте розслаблятися і вам не потрібно щось смикати в руках, щоб відчувати себе комфортно. Тільки, усунувши саму причину звички ви практично гарантуєте собі, що більше ніколи не закурите і не будете шукати заміну паління в нових шкідливих захопленнях (у тому числі у безконтрольному обжиранні — Після того як я кинув, я не набрав жодного кілограма) !

Чому багато хто вірить в чудодійні модні способи відмови від сигарет?

Це так очевидно, але чомусь не всі це розуміють і продовжують користуватися пластирами, жуйками і думають тільки про те, як перебороти фізичні симптоми звикання! Ймовірно, розумінню такої простої істини заважає людська лінь і небажання працювати над собою.

Саме це пояснює попит на всякі » революційні » , швидкі методи боротьби з нікотиновою залежністю. Мій же спосіб відмови від сигарет дуже простий, але об’єктом його впливу є не саме нікотинове звикання як таке, а його причина! Тоді як багато хто з » прогресивних » способів кинути курити з завидною впертістю ведуть боротьбу зі слідством!

Звичайно, пластирі можна використовувати, але тільки після того, як ви усвідомлюєте чому ви курите і попрацюєте над собою! Також як цькування тарганів буде ефективною тільки тоді, коли ви приберете весь бардак. Але я б все одно не рекомендував такі засоби полегшення синдрому відміни.

Ви повинні все зробити самостійно, без допомоги всяких засобів, які замінюють нікотин, так як це дасть хороший поштовх для розвитку сили волі і контролю своїх бажань. Коли один раз через це пройдете, вже легше буде стримати себе якщо вам раптом раптово захочеться затягнутися. Це загартовує вас і дисциплінує. Я обійшовся одній жуйкою (звичайний » орбіт » без нікотину ) , але думаю в тому теж не було необхідності.

Коли ми розібралися з причинами виникнення звички, настав час розповісти як від них позбутися. Також я торкнуся того як налаштувати себе на кидання сигарет і як краще перетерпіти синдром відміни.Чому люди курять