Чому люди брешуть та що таке брехня

Тема насправді побита, але до неї постійно доводиться повертатися під час консультацій. Так чи інакше, люди частенько ставлять запитання з розряду:

Він мені постійно бреше, я йому не вірю Як мені почати вірити йому, якщо він постійно бреше Я постійно брешу і не знаю що з цим робити

Отже, чому люди брешуть? Давайте розбиратися з самого початку… Брехня — це не погана звичка,
хороше ставлення до вас особисто, не наслідок поганого характеру і навіть не дурного виховання. Почнемо розбір з деяких базових тверджень.
Кожен завжди вибирає

краще рішення з можливих

Можливо для деяких це твердження буде дивним, адже часто, після того як рішення вже прийнято, виявляється, що можна було вчинити краще. Однак це вже трапляється пізніше. У той момент, коли людина робить вибір, він розглядає ті можливості, на які здатний саме в момент прийняття вибору. Крім усього іншого, він зважує шкоду і переваги цього вибору, в першу чергу для себе.

— Поручик, ви боягуз і негідник. Я викликаю вас на дуель!
— Я не прийду.
— Чому?
— Тому

що я боягуз і негідник.

У цьому анекдоті поручик робить вибір між честю і життям, явно схиляючись на користь другого. Результат його вибору зовсім не означає, що він боягуз і негідник. Вибір у поручика, фактично був між двох зол: або смерть, або безчестя. Інших виборів в цей момент у нього не було і він вибрав те, що було йому дорожче.

Дуже часто ми також потрапляємо в ситуацію, де доводиться робити вибір між двох зол:

Сказати правду? Людина образиться, доведеться заспокоювати, буду відчувати себе винуватим. Відносини з людиною зіпсуються. Сказати брехню? Ну так, поступлю не гарно, але зате не буду відчувати себе винуватим і не доведеться заспокоювати людини. Хвилина сорому, зате відносини з людиною збережуться.

Яке рішення тут найкраще, як ви вважаєте?
А яке практичніше і найчастіше застосовується в житті?
В основі будь-якого вчинку лежить позитивний намір

Щоб усвідомити це твердження, необхідно чітко розібратися з тим, що є намір, а що є вчинок.

Намір — це внутрішнє, ще недосконале дію, тяга уникнути або зробити що-небудь. Намір відчуває (часто саме «відчуває», а не «знає») тільки сама людина. Навколишні його намірів не відчувають і не знають до тих пір, поки воно не перетворилося на Вчинок.

Вчинок — це дія, яка вже здійснилося в реальності, спостерігається оточуючими і вони можуть відчувати на собі його наслідки або можуть робити певні судження про нього.

Отже, збрехавши, людина робить не дуже гарний вчинок в очах оточуючих. Однак, якщо брати за основу аксіому про те, що людина робить єдино правильний вибір, ви зрозумієте, що в основі його вчинку завжди лежить позитивний намір.

Виходячи з двох вище перерахованих аксіом, можна назвати найбільш часті причини, чому люди брешуть:

Не хочеться засмучувати людини, до якого є симпатії Не хочеться отримати закиди на свою адресу Не хочеться з’ясування відносин і скандалу Не хочеться відкривати правду, яка покаже мене в непривабливому вигляді

Іншими словами, в більшості випадків люди брешуть зі страху, що озвучивши правду відносини будуть зіпсовані, або людина буде відноситься до правдолюбця не дуже добре.

Для самоперевірки, згадайте деякі з останніх випадків, коли брехали ви і проаналізуйте свої вчинки і наміри виходячи з вище написаного.

Рекомендації для тих, хто не хоче брехати

Перестаньте боятися. Так, так. Якщо ви часто брешете, значить ви боїтеся. А страх — це риса слабкої людини. Здійснюючи брехня, ви переховуєте від людини інформацію про себе, яка допоможе йому вас краще розуміти. Бути ближче до вас. Бути вам одним. Боячись відкритися — ви збільшуєте дистанцію між ним і собою. Навчіться бути безстрашним. Одне лише це дасть вам розташування багатьох людей і зробить ваше життя чистішим.

Рекомендації для тих, хто не хоче щоб йому брехали

Якщо вам часто брешуть — значить ви не вмієте сприймати правду. Ймовірно на зорі ваших відносин ви кілька разів безсторонньо відгукнулися про людину, яка вам розкрився. І це змусило його ховатися від вас за маскою брехні в певних моментах життя. Так само дуже часто люди брешуть тим, хто дає оцінки всім і вся: Це добре, а це погано. Вон то правильно, а це не правильно. Таким людям брешуть, щоб не бути оціненими в гіршу сторону. Чи не бути поганим, неправильним. Таким людям брешуть — щоб бути хорошим для них

Упражнения для мальчиков 10 лет с гантелями. Упражнения утренней гимнастики для студентов. Массаж и уход за руками.

Чому люди брешуть та що таке брехня

Чому люди брешуть та що таке брехня
Рубрика: UA.