Чому болять м’язи після тренувань

При виконанні фізичних вправ посилюється навантаження на м’язи. Виділяється велика кількість енергії за рахунок переробки жирів і вуглеводів. Говорячи науковими мовою в організмі відбувається синтез мікроелементів АТФ, який утворює енергію для росту м’язів. Ця хімічечкая реакція обумовлена ​​поглинанням клітинами кисню. При сильному фізичному навантаженні може відбувається аеробно. У другому випадку під час тренувань відбувається не тільки розщеплення жирів, але і вироблення спеціальної речовини — молочної кислоти. Саме через

її скупчення в м’язах виникає біль після занять спортом.

Молочна кислота

Для початку необхідно визначитися, коли починають боліти м’язи: на заключному етапі тренувань, відразу після них або кілька днів. Якщо після завершення фізичних вправ, то причиною болю зазвичай є запальні процеси, які утворюються через скупчення молочної кислоти в тканинах. Вона наповнює ті ділянки організму, яким при сильному навантаженні на м’язи не вистачає кисню. Вони наповнюються молочною кислотою, яка виводиться

з організму за добу.

Чи не молочна кислота

Якщо болі тривають кілька років після занять спортом, то справа вже не в присутності молочної кислоти в організмі, а в наслідках, яка вона викликала своєю присутністю. Через день кислота виводиться з організму повністю. Однак можуть залишитися пошкодження на м’язових тканинах, мікророзриви, які через кілька днів повинні успішно зажити. Правда викликають певний дискомфорт. М’язова маса збільшується за рахунок нових наростів. При проведенні регулярних занять біль припиняється, оскільки м’язи звикають до постійної інтенсивної навантаженні.

Безперервний біль

Якщо біль не проходить протягом декількох днів, варто задуматися про те, що навантаження на м’язи дається не рівномірно і на них не встигають зажити розриви. Що робити в цьому випадку? Насамперед поміняти групу м’язів у тренуванні. Або перейти на менш інтенсивний режим до того моменту, поки пошкоджені м’язи не відновляться. Кращим темпом при занять спортом стане поступова збалансована навантаження, яка дається по черзі на кілька груп м’язів.

Як зробити, що молочна кислота не утворювалася?

Щоб зняти запалення і болю в пошкоджених мишках найкраще прийняти теплу, але не в жодному разі не гарячу ванну. Для кращого розслаблення можна додати аромомасла. А морська сіль може сприяти швидкому виведенню кислоти і відновленню тканин. Покращує процеси кровообігу, постачання їх киснем. Знімає стрес і втому.

Також для розслаблення м’язів можна використовувати неінтенсивний масаж у формі погладжують рухів уздовж м’язів.

Біль у м’язах супроводжує тільки новачком в спорті і тих, хто дає організму відразу сильні навантаження. Якщо ви займаєтеся спортом регулярно, в тренуваннях задіяні всі групи м’язів, навантаження збільшується постійно, біль після занять спортом виключена або поступово зводиться до мінімуму.

Перешкоджає утворенню молочної кислоти в м’язах і утворення розривів у тканинах звичайна розминка. Добре розігріті м’язи готові до фізичних силовим вправам. Також важливо не забувати під час і особливо на остаточному етапі тренування робити розтяжку. Якщо не включати цей елемент спорту в програму занять, то це може служити причиною утворення тромбів і зірочок через неправильну роботу системи кровопостачання і відсутності надходження кисню до м’язових тканин. При посиленні або зниженні навантаження м’язові розриви незагойні, що веде до утворення наростів через постійне скупчення молочної кислоти. Таким чином, важливим моментом в спорті є правильний підхід до поєднання вправ на різні групи м’язів, розігрів під час розминки і постійне підвищення рівня навантаження. Тоді фізичні вправи будуть не тільки в радість, а й для зміцнення здоров’я.

Гимнастика при грыже живота. Гимнастика грыжа живота. Гимнастика при грыже на животе.

Чому болять м’язи після тренувань

Чому болять м’язи після тренувань
Рубрика: UA.