Барельєфи для дітей. Виготовлення барельєфу своїми руками

Маленькі фантазери невтомно вигадують нові теми для своїх малюнків і виробів, Барельефи сміливо беруться за роботу з новими матеріалами і інструментами. Батьки дошкільнят і молодших школярів повинні дати можливість цій дитячій сміливості у творчості розвинутися повною мірою, для цього найчастіше пробуйте з малюком нові техніки створення красивих і незвичайних виробів.

Напевно Вашій дитині подобається ліпити з глини і пластиліну, а як щодо того, щоб навчитися не тільки ліпити нові форми, а й відливати їх за допомогою заздалегідь підготовлених

форм — шаблонів? Це зовсім не так вже й складно, з подібною роботою цілком успішно може впоратися вже малюк 4-5 років.

Найефектніше відливати за допомогою подібних форм барельєфи, невеликі об’ємні орнаменти та композиції, в яких малюнок злегка підноситься над поверхнею основного фону. Найкращий матеріал для виготовлення барельєфів — гіпс. Перш ніж починати роботу зі створення барельєфа, розкажіть малюку про властивості гіпсу, щоб йому було легко і зрозуміло, як братися за роботу.

/> Малюнок майбутнього барельєфа можна вибрати самому і створити трафарет для його відливання власними руками, можна для початку скористатися готовим набором для відливання барельєфа. Можна зупинити вибір на декоративній тарілці з об’ємним малюнком, можна відлити з гіпсу потішних звіряток або інші декоративні дрібні фігурки, які потім перетворити на незвичайні магніти для холодильника. Любителі поєднувати приємне з корисним, можуть виготовити своїми руками барельєф — фоторамку, якої не буде ні у кого з товаришів або однокласників.
Перед тим як приступати до створення падлюка, підготуйте робоче місце. Застелите стіл клейонкою, а для малюка підготуйте фартух. Якщо Ви вирішили працювати з уже готовим набором, той там вже буде порошок для виготовлення маси для відливання. Вам залишиться тільки уважно прочитати інструкцію і підготувати заздалегідь ємність, в якій ви будете розводити масу для відливання.

Трафарет баральєфу можна виготовити і самостійно : виберете вподобаний дитині малюнок, перенесіть його контури на лист пінофола або будь-якого іншого досить товстого матеріалу і акуратно виріжте необхідні для отримання опуклого зображення потрібної форми деталі. Природно, що більшу частину робіт з виготовлення такого шаблону повинні робити батьки.

Гіпс швидко твердне на повітрі, тому попередьте малюка, що роботу з виготовлення барельєфа на півдорозі кидати не можна. Акуратно, не кваплячись засинайте гіпсовий порошок в злегка теплу воду і ретельно розмішуйте дерев’яною паличкою. Отримана маса повинна бути однорідною, без бульбашок і грудочок. Якщо Ваш малюк робить барельєф в перший раз, то на цьому етапі батькам краще йому допомогти.

Готову масу переливаємо у форму — трафарет і даємо їй застигнути. Фактично, гіпс прийме потрібну форму вже через 2-3 години, але щоб крихке виріб не зламалося, перед подальшою роботою з виробом краще почекати добу.
Який подальшою роботою запитаєте Ви? Звичайно, білий гладкий орнамент барельєфа теж може бути ошатною рамкою або гарною композицією, але набагато яскравіше і веселіше вийде робота, якщо розфарбувати її різнобарвними гуашевими або акварельними фарбами. Тут починається другий етап роботи з барельєфом, найбільш творчий. Можна розфарбувати саморобку повністю спираючись на колірну підказку в інструкції, така деятельнБарельефость розвине в маленькому Декораторі довільність, яка стане незамінним помічником при його подальшому навчанні в школі і різних секціях. Але зовсім необов’язково слідувати інструкції, якщо у юного творця виникло своє бачення розпису барельєфа, нехай сміливо його втілює.
Після того як пофарбоване виріб висохло, можна для більшої довговічності покрити його шаром безбарвного лаку, а також прикріпити необхідні кріплення — приклеїти магнітну смугу, якщо Ваш малюк зупинив свій вибір на виготовленні декоративного магніту або кріплення в фоторамці.

Не варто засмучуватися, якщо в першого разу саморобка не вийшло такою, якою Ви її задумували. Адже трафарет — не одноразовий, а спеціальний гіпс для скульптурних робіт продається в магазинах для творчості. Тому сміливіше пробуйте знову. А якщо робота вдалася, можна зробити ще одну саморобку і спробувати розписати її зовсім по-іншому. Яскраві барельєфи прикрасять домашній інтер’єр, стануть відмінним і оригінальним подарунком друзям і близьким. Працюючи з новим для нього матеріалом, дитина на практиці познайомиться з фізичними та хімічними властивостями гіпсу, збагатить свої пізнання про навколишній світ. Заняття щодо створення барельєфів зажадають дуже важливих і корисних якостей: акуратності і уважності, терпіння та вміння уважно запам’ятовувати отриманий інструктаж і слідувати його етапах.

Можливість буквально за день створити з безформного порошку красиву і що тішить саморобку підвищить самооцінку дитини, дасть стимул до подальшого розвитку творчих здібностей. Працюючи руками, часом виконуючи дуже дрібну і копітку роботу, малюк тренує дрібну моторику рук, що також надзвичайно корисно для дошкільника. Але головне, процес творчості подарує Вам безліч веселих і приємних хвилин і відмінним спогадом про них стане готовий барельєф на холодильнику або на полиці письмового столу.

Косметические средства классификация по. Представление человека в разные эпохи. Укрепление брюшной стенки.

Барельєфи для дітей. Виготовлення барельєфу своїми руками

Барельєфи для дітей. Виготовлення барельєфу своїми руками
Рубрика: UA.