Аскорбінова кислота — правда і міфи

Аскорбінова кислота, мабуть самий відомий і улюблений вітамін як дітей так і дорослих. Однак не всі знають істинні властивості кислого ВІТАМІНЧИКИ. Тому хочеться відрізнити правду від міфів.

Чим більше, тим краще.

Багато хто вважає що, велика кількість Вітаміну С не буде зайвим. Побільше з’їси, зайве відкладеться для подальшого захисту нашого організму від простудних захворювань. Однак це не так.

Не має властивостей накопичуватися в організмі, її надлишки виходять з сил. Але якщо концентрація вітаміну в організмі таки значна,

то зростає кількість вільних радикалів, що негативно впливають на ДНК.

Брак аскорбінової кислоти в сучасному світі не актуальна, проте в колишні часи це захворювання носило масовий характер і значна кількість населення гинуло. Особливо це виражалося в зимово-весняний період, коли був недолік їжі. Цинга (нестача вітаміну С) була страшна у своїх проявах: у людей випадали зуби, кровоточили ясна, шкіра набувала гранатовий відтінок, виникали виразки на ногах.

Пізніше з’ясувалося, що такі страшні прояви

трапляються через порушення функції клітин імунної системи. Такі висновки зробив хімік Лайнус Полінг. За його дослідження впливів аскорбінової кислоти на організм людини вчений отримав Нобелівську премію. На основі його досягнень англієць Уолтер Хоуорс зумів вперше штучно створити вітамін С, за що теж удостоївся Нобелівської премії. Саме завдяки У. Хоурсу захворювання цинга не турбує нас зараз.

Авітаміноз легко заповнити, достатньо вживати вітаміну в 2-3 рази більше добової норми. При гіповітамінозі потрібно виключити синтезоване вживання вітаміну С.

Все добре в міру, в добу дорослій людині досить 500мг вітаміну. Адже саме цей вітамін допомагає не застудитися, зберігає здоровими зуби і кістки. Допомагає швидше загоювати рани. Збільшує прохідність кровоносних судин.

Комплекс упражнений после 55 лет. Гимнастика для худых девушек. Идеал в исторические времена.

Аскорбінова кислота — правда і міфи

Аскорбінова кислота — правда і міфи
Рубрика: UA.