8 березня: історія свята

Є кілька світських, » мирських » свят, задовго перед якими православні видання наповнюються численними викривальними статтями, що закликають ці свята ігнорувати, не любити або не радіти ім.

8 березня: історія свята, що ми відзначаємо 8 березня?

Є кілька світських, » мирських » свят, задовго перед якими православні видання наповнюються численними викривальними статтями, що закликають ці свята ігнорувати, не любити або не радіти ім. Якщо в одних випадках ці протести виправдані (як у випадку з Хелловін ) , хоча і створюють зайву рекламу

нечестивому свята, то в інших випадках сила протесту перекриває все можливе добро свята цивільного. Напевно, саме так відбувається з 8 березня.

Про історію 8 березня

Звичайно, не можна не знати про витоки та історичних передумовах встановлення свят. Деякі дослідники стверджують очевидну зв’язок між 8 березня і єврейським релігійним святом Пуримом, інші нагадують, що в ті роки, коли свято встановлювався, він не збігся з Пуримом (іноді відрізняючись за строком майже на два місяці). » Чи не

все одно який свято…» — саме цього домагаються від нас господарі нового світового порядку, саме так перетворюють вони живі душі в тупих і слухняних роботів. Згадайте хоча б західне Різдво, оргію марнотратства і обжерливості, з якого вигнали Немовля — Христа, або святого мученика Валентина Інтерамнскій, чиє свято затопили бізнесом розпусти. А настрій при цьому у роботів відмінне : в самий раз накачатися горілкою, «розслабитися» , » опроститься «. Чи не все одно? » — Справедливо пише диякон Андрій Кураєв про сучасний нам секулярному суспільстві.

Ми й раді, та ніхто не вітає…
Як бути сьогодні з цим святом — питання непросте : з отцем Андрієм не погодитися важко. Дійсно, святкуючи такий день, мимоволі підтримуєш тих, хто замислював цей день мобілізацією жіночих революційних мас. Але з іншого боку, багато язичницькі свята були переосмислені Церквою, наприклад язичницька Масляна знайшла своє місце вже в новому, християнському, як на підступах до Великого посту.

Як бути з сучасною практикою 8 березня? Нерідко справедливо помічається, що міжнародний жіночий день святкують тільки в Росії. Але в інших країнах можна знайти схожі свята, наприклад Материнський день в США. Та й у нас початок весни вже ознаменувалося двома симетричними святами : Днем Захисника Вітчизни, в який за традицією вітають не тільки захисників, а й тих, хто до захисту батьківщини не має прямого відношення, і жіночим, історія якого теж міцно забута.

До речі, примітно, що в Греції теж пам’ятають 8 березня, сприймається як день, коли віддається належне боротьбі жінок за свої права. Покійний архієпископ Афінський і всієї Еллади Христодул з нагоди Міжнародного жіночого дня говорив своїй пастві : «Церква радіє прав жінок і завжди молиться за їх духовне піднесення народів усіх Землі. Цей день присвячений по всьому світу правам жінок, і це справедливо: жінка — не річ, не посудина безчестя і предмет поневолення. Вона — Боже творіння, прикраса чоловіка і опора цивілізації «.

Коли я почала ходити в храм, то швидко вивчила пропоновану отцем Андрієм фразу : «Спасибі, і вас вітаю з Великим Постом. Бажаю дотримуватися його, тілом і душею. А Жіночий день у нас в Росії здавна відзначають в Неділю святих Жон — Мироносиць, навесні, в другу неділю після Великодня. Тоді мене і поздравите «. І не тільки сама поздоровлення не приймала, а й оточуючих вітати перестала. А потім виявилося, що про день Жен — мироносиць як про » жіночий» день майже ніхто і не згадує. Ну, хіба що знову-таки в статтях прослизне, що у нас православне 8 березня, да на трапезі тост скажуть за весь прекрасна стать. Тільки от не перенесли ми поки що в цей день ту турботу та увагу, яку так добре прижилося саме в 8 березня: ні квітів, ні уваги, ні особливих теплих слів. Більше того, подивившись, що ніхто день жінок-мироносиць не зазначає, я теж не стала тоді якось по — особливому сестер у Христі вітати, щоб не виділятися з колективу.

Виходить, що зруйнувавши одне свято, ми не створили другий, не змогли запропонувати ніякої заміни. Адже щоб замінити свято, треба не просто констатувати на роботі, що ми нікого не вітаємо, тому що це день Клари Цеткін, а треба організувати святкування для жінок-мироносиць так, щоб все навколо сказали, так, це і правда набагато краще 8 березня, давайте тепер саме день жінок-мироносиць відзначатимемо завжди.

Використовувати для добра
Думається, що не можна не привітати в цей день всіх тих, хто поздоровлення чекає, це буде не данина Пурим, а данина любові до ближнього. Навіть не обов’язково вітати саме з 8 березня, можна просто подарувати букет квітів мамі, колезі, викладачеві або дружині і сказати не формально — чергові, а теплі і щирі слова подяки. Хіба щось буде суперечити в цьому нашій вірі? Хіба погано буде, якщо жінка, що йде по радісно — святковому місту, не відчуватиме себе самотньою і нелюбимої тільки через те, що у всіх букети, а у неї — нічого.

З вдячністю щирою треба поставитися і до привітань, не тому що 8 березня, а тому що людина виявила про нас турботу, нехай і підказану недавньої традицією. Один священик зазначав: «На жаль, норма нашого життя сьогодні — це людина людині колоду, коли на тебе дивляться в упор і не бачать «. Гірко, але погодитися з цим доведеться. Тому особливо радісно, що є дні, в які таке ставлення не є нормою, в які про нас пам’ятають.

А як же пост 8 березня?
Любов до ближнього постом повинна нами тільки зігрівати, саме її ми повинні старанніше всього зрощувати постом, тому наші теплі слова у ці святі дні повинні бути ще тепліше і добрішим.

Корпоративні вечірки та застілля трапляються майже у всі пости і тут у кожного своя тактика поведінки. Якісь заходи можна пропустити, з якихось відпроситися, а на якихось і побути. Найчастіше, якщо людина не сильно афішує свою посаду, і не викриває співробітників в лукавстві, проблем не виникає : і від танців можна відмовитися ввічливо, і в їжі пост витримати, вибравши пісні страви — ​​про приготування яких можна і самому подбати, — і піти раніше, віддавши борг колективу, але не захоплюючись святкуванням. Це велике мистецтво — святкувати так, щоб не порушити внутрішній пост самому, не загрузнути в загальному увеселении, але і зігріти душевним теплом інших, не зіпсувавши їм свято.

Зате в нашому розпорядженні цілий вихідний день — сам день 8 березня, який можна провести по — великопостному, по — християнськи. Для багатьох — в ті роки, коли свято випадає на середу або п’ятницю — це єдина можливість відвідати Літургію Передосвячених дарів, не поспішаючи втекти з храму відразу після Причастя. Можна спокійно піти на вечірню службу до початку, а іншу частину дня — послужити ближнім. Допомогти батькам забратися удома, з’їздити в дитячий будинок, будинок для престарілих — чи мало справ милосердя можна зробити за день? До речі, ось саме в будинок для престарілих особливо потрібно поїхати в цей день — саме там люди більше і найгостріше відчувають свою занедбаність. Поїхати, привезти нехитрих гостинців, а ще краще заспівати улюблені старі пісні, та просто посидіти з бабусями, послухати їх. Їм — велика втіха і нам користь рідкісна. А потім приїхати вдруге — на дружин мироносиць, і ще й частування привезти самого кращого, ось, бабусі, а тепер будемо з вами ще краще свято святкувати — третій тиждень по Великодню — дружин — мироносиць день!

Дорогі жінки, трудівниці, турботливі, розумні, добрі, матусі, сестрички, бабусі, подружки, бажаємо здоров’я, щастя, радості, допоможи вам Господь у ваших добрих справах!

8 березня ( статті про свято ) :
Напевно, тільки лінивий або неграмотний православний не знає, що 8 березня — це іудейський Пурим і американський » марш порожніх каструль «. А ще кажуть, що 8 березня — це язичницький римське свято жінок.

Упражнение на укрепление передней брюшной стенки. Комплекс упражнений утренней гимнастики студентов. Как прижать лопатки к спине.

8 березня: історія свята

8 березня: історія свята
Рубрика: UA.