5 найпоширеніших комплексів. Які є комплекси

Комплекс — це негативна, захована в підсвідомості емоція родом з дитинства, підкріплена контекстом життєвих подій (ніяково кинутої фразою або зауваженням), яка може визначати поведінку і світосприйняття людини все життя.

Яскравий приклад — переживання дівчаток-тінейджерів з приводу власного відображення в дзеркалі: для них життєво важливо бути стрункими, красивими і відповідати загальноприйнятим ідеалам (у тому, наскільки ці ідеали помилкові, ми переконаємося трохи пізніше). Будь-які неприємні висловлювання на адресу фігури і

привабливості дівчини можуть стати фатальними для самооцінки жінки в майбутньому. Цікаво, що деякі батьки свідомо вселяють дочкам, що з такими зовнішніми даними, як у них, навряд чи варто розраховувати на інтерес з боку протилежної статі. Мета дорослих — направити думки дитини в правильне русло, а саме — на навчання, престижну професію і, як наслідок, успішне життя. Результат виходить прямо протилежний — комплекс неповноцінності і почуття незадоволеності.

Які є комплекси

Комплекс неповноцінності

Думаю,

це поняття знайоме багатьом юним дівчатам. Це найпоширеніший комплекс. Люди з цим комплексом дуже схильні до чужого думку. Навіть саму незначну критику вони сприймають як діагноз. І от дивина — люди з комплексом неповноцінності, насправді, абсолютно повноцінні люди. А ті, у кого дійсно є проблеми, такого комплексу не відчувають.

Комплекс Квазімодо

Це комплекс неповноцінності в квадраті. Виявляється він тим, що людина прагне весь час знаходити в собі недоліки. Таким людям потрібно навчитися засудження та закиди на свою адресу з боку інших людей «пропускати крізь себе». Можна звернутися до психолога, він допоможе розібратися в причині такої поведінки.

Комплекс жертви

Таким людям властиво звинувачувати у всіх своїх «бідах» кого завгодно, тільки не себе. Часто такий комплекс можна зустріти у представниць прекрасної статі. А страждають від цього комплексу, як правило, близькі люди цієї «жертви». Їм частенько доводиться вислуховувати від жертви закиди, що вони винні у всіх її нещастях. самому ж людині з комплексом жертви, схоже, подобається весь час страждати. Психологи рекомендують для позбавлення від цієї проблеми більше часу приділяти самому собі, реалізації своїх потреб і потреб.

Комплекс Дон Кіхота

Цей комплекс найбільш поширений у чоловіків. Такі чоловіки схильні ідеалізувати своїх коханих, вважають їх богинями. Але, в стадії прозріння, вони раптом виявляють розбіжності реального образу жінки з уявним. Такий, як би несподіваний, поворот змушує таких чоловіків здійснювати насильство щодо близької жінки. Від цього комплексу потерпають, переважно, інфантильні незрілі чоловіки.

Комплекс Аліси в країні чудес

Цим комплексом страждають жінки, які мріють про розкішному будинку на лазурному узбережжі, принца на білому коні і багатьох інших не реальних речах. Їх супутник повинен бути наділений тільки всіма можливими достоїнствами і не мати ніяких недоліків. З часом такі дами все більше занурюються у світ своїх фантазій і залишаються в результаті самотніми.

Упражнения для укрепления брюшной стенки. Статная походка. Компрес для ног.

5 найпоширеніших комплексів. Які є комплекси

5 найпоширеніших комплексів. Які є комплекси
Рубрика: UA.