12 порад, які Вам не дадуть в школі! Як треба жити

1 . У професії шкільного вчителя немає рівно нічого святого. Звичайно, серед вчителів багато хороших людей — як і серед, скажімо, водіїв автобусів. Однак трапляються серед педагогів і першорядні покидьки, які зривають на дітях свої важкі неврози. Ще більше серед вчителів ледарів, невдах по життю, які колись вступили до педвуз виключно через те, що туди брали всіх підряд, а тепер змушені працювати в школі через нездатність до якого-небудь іншому труду.

До старших класів школярі зазвичай це розуміють і… роблять серйозну помилку, починаючи

зневажати своїх вчителів.

Так робити не можна. Вчителів треба неодмінно поважати. Тому що людина — соціальна тварина, і ефективність його навчання падає в рази, коли йому доводиться вчитися у нізкорангових особини. Таким чином, якщо школяр не поважатиме свого вчителя, йому буде неймовірно складно переймати від нього знання.

2 . Дорослі не так повільно навчаються, як це намагаються представити в своїх моралізаторських повчаннях педагоги. Теза » не навчишся зараз, не навчишся ніколи» в корені

невірний. Грубо можна сказати, що матеріал, який у 10 років можна засвоїти за годину, в 30 років можна засвоїти за 2 години, а в 70 років — за чотири години.

Як бачите, не така вже велика різниця, якщо врахувати, що у дорослої людини є маса переваг перед дитиною в плані організації процесу навчання: починаючи від можливості більш розумно витрачати час і вибирати собі найбільш адекватних вчителів.

Власне, головна проблема при навчанні дорослих полягає не в тому, що дорослий повільніше розуміє, а в тому, що закінчив школу людина зазвичай відчуває глибоку відразу до самого процесу навчання.

3 . Не потрібно намагатися відразу робити все ідеально. Краще вивчитися абияк, чому не вивчитися зовсім. Наприклад, якщо ви будете говорити іноземною мовою з жахливим акцентом і безглуздими помилками, у вас буде маса можливостей відшліфувати свої навички під час практики. Якщо ж ви спробуєте відразу почати говорити як англійська королева і не впораєтеся з непосильним навантаженням, ніякої практики у вас не буде зовсім.

І тоді ви не тільки залишитеся безязичним, а й отримаєте серйозну психологічну травму, через яку вам буде значно важче повторно вивчати мову в дорослому віці.

4 . Скільки-небудь складний матеріал в сучасних школах не дають, вся шкільна програма дуже легка для освоєння. Це означає, що сильно відстати зовсім неможливо : навіть якщо ви протягом довгих років ігнорували неприємний вам предмет, декількох занять з репетитором і дещиці старанності зазвичай вистачає, щоб наздогнати і перегнати клас.

Причина » нездатності » до якого-небудь предмету майже завжди є суто психологічної : школяр не хоче займатися, скажімо, фізикою, відстає з предмета, а потім ще сильніше ненавидить фізику через те, що відстав.

До речі, непоганим способом зарядитися енергією для навчання є читання художньої літератури з потрібного предмету. Наприклад, історичних романів, якщо потрібний вам предмет — це історія.

5 . Коли вчитель говорить, що у вас є здібності до якогось предмета, з великою часткою ймовірності він правий. Коли вчитель говорить, що у вас немає здібностей до якогось предмета, він майже напевно бреше. Визначити ваші здібності «на око » досить складно : навіть коли мова йде про такий здавалося б очевидною речі як здібності до певного виду спорту.

Особливо остерігайтеся різного роду запрошених авторитетів, які будуть оглядати вас 3 хвилини, а потім виносити свій вердикт: ці панове люблять тролі школярів голослівними судженнями в дусі » ніколи не займайтеся музикою, вам ведмідь на вухо наступив «.

6 . Роль колективу серйозно перебільшена. Дні народження, компанії, тусовки, п’янки і тому подібні розваги абсолютно необов’язкові в дорослому житті. У дорослому житті ви зможете самі вибирати — з ким спілкуватися і наскільки близько. Якщо ви будете хорошим фахівцем, вас любитимуть і радувати грошима незалежно від вашої близькості до колективу.

7 . З кожного питання є як мінімум дві думки. Винятки дуже рідкісні, і відносяться здебільшого до найбільш точним наукам начебто фізики і математики. Таким чином, викладені вам вчителями » факти» є не більш ніж однієї з точок зору, яка, можливо, застаріє через 10 років, а можливо — застаріла вже 10 років тому.

Більше того, якщо ви не будете упертим фанатиком, ви постійно будете в міру роздумів і надходження нової інформації коригувати свій погляд на світ : часто, на 180 градусів.

До речі, іноді така зміна курсу закладена прямо в шкільну програму. Спочатку вам говорять, що не можна віднімати з меншого більше. Потім забороняють ділити на нуль. А ще трохи пізніше виявляється, що можна навіть видобувати квадратні корені з від’ємних чисел…

Загалом, пам’ятайте, що практично по будь-якого питання можна знайти дві переконливих протилежних точки зору — вибрати з яких єдино вірну часто просто неможливо.

8 . Вчитися цікавого вам справі легко і приємно. Якщо вам нецікаво вчитися якомусь предмета в школі, значить, щось не так. Чи ви вважаєте цей предмет непотрібним, або навчання поставлено погано.

Важливо розуміти це, щоб не поставити хрест на навчанні після школи чи інституту. Ваш успіх в житті майже не залежить від ваших шкільних досягнень, але дуже сильно залежить від вашої звички вчитися вже в дорослому віці.

9 . Після закінчення школи ви здивуєтеся, наскільки глибоко всім байдужі оцінки у вашому атестаті. Вони трохи допоможуть (або завадять ) вам при вступі до вузу, і на цьому їх роль буде повністю завершена.

Втім, те ж саме відноситься і до вузу: при вступі на роботу зазвичай запитують наявність вищої, рідше — наявність профільної вищої, вкрай рідко — наявність хороших оцінок.

Взагалі, цінність формальної освіти неймовірно завищена. У той час як знання і навички справді дуже важливі, кількість відсиділи за партою років навряд чи принесе вам порівнянну з вартістю витраченого часу користь.

10 . У дорослому житті набагато більше свободи, ніж у школі. Наприклад, ви зможете самі вибирати в скільки вам прокидатися і чим займатися під час робочого дня. Шкільний розпорядок куди як більше схожий на перебування в армії чи в тюрмі, ніж на реальне життя.

11 . Не слухайте вчителів, коли вони будуть давати вам життєві поради. Ви ж не хочете стати таким же як вони?

Плануйте своє життя самостійно : без оглядки на авторитетні думки й безглузді традиції.

12 . Поділ на класи призначено винятково для зручності зберігання дітей протягом робочого дня. Насправді, вік не має особливого значення для навчання і роботи. Школяр цілком здатний на яке-небудь доросле досягнення — на кшталт створення комп’ютерної гри, музичної п’єси або фантастичного роману.

Гигиенический массаж-это. Диеты для тех кому 60 лет. Гигиена для волос.

12 порад, які Вам не дадуть в школі! Як треба жити

12 порад, які Вам не дадуть в школі! Як треба жити
Рубрика: UA.